DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
23. septembrī, 2022
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Politika

Pirmdien notiks CVK preses konference par 14. Saeimas vēlēšanām

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) pirmdien, 2022. gada 26. septembrī, plkst.11.00 aicina plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus uz preses konferenci par 1. oktobrī gaidāmajām 14. Saeimas vēlēšanām.

Preses konferencē piedalīsies CVK priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa, CERT.LV vadītāja Baiba Kaškina un Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja Politisko organizāciju pārkāpumu izmeklēšanas nodaļas priekšnieka p.i. Karīna Poļanska.

Preses konferencē atgādināsim svarīgāko, kas jāzina vēlētājiem par balsošanas kārtību. Tāpat informēsim par plašsaziņas līdzekļu iespējām novērot vēlēšanu norisi un balsu skaitīšanu un kārtību, kādā tiks apkopoti un publicēti vēlēšanu rezultāti, kā arī citām ar vēlēšanu norisi saistītām aktualitātēm.

Preses konference notiks viesnīcas “Radisson Blu Rīdzene” zālē “Kronvalds”, Reimersa ielā 1, Rīgā.  Iepriekš jāpiesakās, rakstot uz e-pastu prese@cvk.lv .

Sestdien, 2022. gada 1. oktobrī, notiks 14. Saeimas vēlēšanas, kurās uz nākamajiem četriem gadiem būs jāievēl 100 parlamenta deputāti. Vēlēšanu dienā vēlēšanu iecirkņi Latvijā un ārzemēs vēlētājiem būs atvērti no pulksten 7.00 līdz 20.00 pēc vietējā laika. Kā līdz šim balsot varēs jebkurā vēlēšanu iecirknī.

Vēlētāji, kuri svarīgu iemeslu dēļ nevarēs nobalsot vēlēšanu dienā, varēs izmantot iespēju nodot balsi glabāšanā 66 vēlēšanu iecirkņos Latvijā – katrā pašvaldībā ir vismaz viens šāds iecirknis. Vēlēšanu iecirkņu saraksts pieejams cvk.lv.  Šo iecirkņu darba laiks:

  • pirmdien, 26. septembrī, no pulksten 17.00 līdz 20.00,
  • ceturtdien, 29. septembrī, no pulksten 9.00 līdz 12.00,
  • piektdien, 30. septembrī, no pulksten 10.00 līdz 16.00

Vēlētāji, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar ierasties vēlēšanu iecirknī, šo vēlētāju aprūpētāji un slimojošu personu aprūpētāji, var pieteikties balsot savā atrašanās vietā.

Balsstiesības Saeimas vēlēšanās ir Latvijas pilsoņiem no 18 gadu vecuma. Balsošanas dokuments ir derīga Latvijas pilsoņa pase vai Latvijas pilsoņa personas apliecība (eID karte), t.sk. kam derīguma termiņš beidzies kopš 2020.gada 1. marta. 14. Saeimas vēlēšanās vēlētāju uzskaitei vēlēšanu iecirkņos tiks lietots elektronisks tiešsaistes vēlētāju reģistrs, līdz ar to spiedogs pasē vai vēlētāja apliecībā vairs netiks likts.

Vēlēšanu iecirknī vēlēšanu komisijas darbinieks tiešsaistes reģistrā pārliecināsies par vēlētāja tiesībām balsot un atzīmēs, ka vēlētājs nobalsojis. Par vēlēšanu materiālu saņemšanu būs jāparakstās papīra balsotāju sarakstā. Gadījumā, ja kādā vēlēšanu iecirknī tiešsaistes reģistrs tehnisku iemeslu dēļ nedarbosies, vēlētāji varēs nobalsot, izmantojot reģistrācijas aploksnes. Ar balsošanas kārtību vēlēšanu iecirkņos var iepazīties šeit.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU