DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. septembrī, 2022
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Finanses

FKTK anulē Tirzas Kooperatīvās krājaizdevu sabiedrības licenci

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome 13.09.2022. pieņēma lēmumu anulēt TIRZAS KOOPERATĪVĀS KRĀJAIZDEVU SABIEDRĪBAS (Tirzas KKS) licenci, jo tai ir uzsākta likvidācija un tā neievēro Krājaizdevu sabiedrību likuma un FKTK noteikumu prasības. Tirzas KKS licenci krājaizdevu sabiedrības darbībai saņēma 2005. gadā.

Valsts ieņēmumu dienests (VID) kopš 10.02.2022. ir apturējis Tirzas KKS saimniecisko darbību, uzlicis aizliegumu tās kontam bankā, kā arī tās darbība ar VID 12.05.2022. lēmumu ir izbeigta, un Tirzas KKS to nav apstrīdējusi. Kopš 01.07.2022. Tirzas KKS nav aktuālu amatpersonu un ir uzsākts likvidācijas process, kas noslēgsies ar darbības izbeigšanu.

Ņemot vērā minēto un ievērojot to, ka Tirzas KKS līdz FKTK lēmuma pieņemšanas dienai nav sniegusi FKTK nekādu informāciju par tās darbības nodrošināšanu un valdes iecelšanu, kā arī nav atbildējusi uz FKTK informācijas pieprasījumiem, secināms, ka Tirzas KKS neplāno turpināt darbību. Līdz ar to, pamatojoties uz Krājaizdevu sabiedrību likumā noteikto, FKTK pieņēmusi lēmumu anulēt Tirzas KKS izsniegto licenci.

Garantētās atlīdzības izmaksas kārtība

Anulējot krājaizdevu sabiedrības licenci, FKTK ir jāpieņem lēmums arī par noguldījumu nepieejamības iestāšanos un garantētās atlīdzības izmaksas kārtību, veidu un laiku. Ievērojot to, FKTK padome 13.09.2022. pieņēma lēmumu par noguldījumu nepieejamības iestāšanos un garantētas atlīdzības izmaksu Tirzas KKS noguldītājiem. Saskaņā ar šo lēmumu konstatēts, ka Tirzas KKS noguldījumu nepieejamība ir iestājusies 14.09.2022. plkst. 00.00.

Garantētās atlīdzības izmaksas organizēšana Tirzas KKS noguldītājiem tiks nodrošināta ar FKTK starpniecību. Garantētās atlīdzības izmaksu Tirzas KKS noguldītājiem FKTK  uzsāks no 19.09.2022.

FKTK aicina noguldītājus, kuriem pienākas garantētā atlīdzība, FKTK iesniegt iesniegumu par garantētās atlīdzības izmaksu. Lai saņemtu garantēto atlīdzību, pēc iepriekšēja pieraksta noguldītājiem būs personīgi jāierodas  FKTK, Kungu ielā 1, Rīgā un, uzrādot pasi vai identifikācijas karti (ID karti), jāiesniedz pieteikums par garantētās atlīdzības izmaksu, kurā norādīts noguldītāja konta numurs tā izvēlētā kredītiestādē vai finanšu iestādē. Fiziskai personai, kura pārstāv Tirzas KKS noguldītāju – juridisko personu, būs jāiesniedz dokumenti, kas apliecina juridiskās personas pārstāvību.

Pieteikties garantētajai atlīdzībai var ne vēlāk kā piecus gadus no dienas, kad iestājusies noguldījumu nepieejamība. Garantēto atlīdzību izmaksu FKTK veiks vienā pārskaitījumā uz garantētās atlīdzības saņēmēja iesniegumā norādīto kontu piecu darba dienu laikā pēc iesnieguma iesniegšanas FKTK par garantētās atlīdzības izmaksu. Vairāk informācijas pa tālruni: 6777 4800.

Par kooperatīvajām krājaizdevu sabiedrībām

Kooperatīvā krājaizdevu sabiedrība ir tās biedru dibināts un pārvaldīts finanšu kooperatīvs, lai sniegtu saviem biedriem finanšu pakalpojumus – izsniegtu aizdevumus, piesaistītu noguldījumus u.c. Latvijā turpina darboties 30 kooperatīvās krājaizdevu sabiedrības. Tās veidojušās pēc diviem principiem – pēc teritoriālās un interešu vai nodarbinātības kopības. Par krājaizdevu sabiedrības biedru kļūst, iegādājoties tās pajas. Atšķirībā no bankas, klienta krājaizdevu sabiedrības biedram ir iespējas aktīvi iesaistīties lēmumu pieņemšanā.

Kooperatīvo krājaizdevu sabiedrību segments Latvijā aizņem salīdzinoši nelielu daļu no finanšu sektora – 30.06.2022. aptuveni 0.1% no kopējiem finanšu sektora aktīviem.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU