Izstādē būs apskatāmi keramikas, tekstila un stikla specialitāšu autoru darbi, aicinot iepazīt viņu izpratni par klasisko materiālu un to apstrādes tehniku iespējām būt par mūsdienīgu vizuālo mediju.
Izstādītie darbi tapuši, nedomājot par teorētisko uzskatu un aizspriedumu robežām starp dizainu, mākslu un amatniecību. Izstādes dalībniekus vieno kopīga identitātes meklēšanas sajūta, dziļa iesaistīšanās materiālu izpratnē un matērijas kā stihijas pārvaldīšanā, to kopjot, pieradinot un pakļaujot individuālajam redzējumam.
Tekstils – vilna, zīds, metāla stieples, silikons, dabiskas un sintētiskas krāsvielas. Austs, batikots, mērcēts, filcēts, apdrukāts, gaismots saulē. Tik dažādi ir izmantotie materiāli un amata prasmes. Viena lieta gan visiem pa ceļam – vēlme izzināt sevi un pasauli.
Keramikas specialitātes absolventu individuālās sajūtas un eksperimenti pausti atšķirīgos keramikas materiālos un tehnikās, radot unikālu darbu. Tie atspoguļo autora raksturu, estētikas un formas izjūtu, kā arī tehnoloģiskās zināšanas.
Stikla specialitātes studenti stiklu sākotnēji iepazīst kā amorfu materiālu, no kura, izmantojot dažādas tā apstrādes tehnikas, tiek izveidoti darbi, kas neatstāj vienaldzīgu. Tie atklāj tikai dažas iespējas, kā krāsnī formēts un kausēts stikls, karsti pūsts stikls, kas tiek apgleznots un spoguļots, veido kompozīcijas gan kā estētiskus vizuālās mākslas priekšmetus, gan kā dizaina objektus.
Lai cik neizprotama, nezināma un neparedzama ir nākotnes estētikas teritorija, došanās radošā ceļā vienlaikus ir ceļa jaunatklāšana un būvniecība. Došanās ceļā ir neizbēgama, jo, paliekot uz vietas, ceļš dodas vērotājam pretī. Ceļš ir iespēja aizvien jaunai perspektīvai, un ikviens ceļš top par ainavas sastāvdaļu.