DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. septembrī, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Ir izstrādāts materiāls vecākiem un treneriem par sporta vērtību veicināšanu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Panākumu gūšana sportā ir garš un izaicinošs ceļojums, kas piepildīts ar daudziem kāpumiem un kritumiem, uzvarām un zaudējumiem, jo sportisti savā karjerā saskaras ar daudziem apdraudējumiem, kas var palielināt iespēju, ka viņi apsver domu lietot sportā aizliegtās vielas. Tieši vecāki un treneri pavada sportistu šajā ceļā.

Uz vecāku un treneru pleciem gulstas īpaši svarīgs uzdevums, palīdzēt bērniem sasniegt viņu sportiskos mērķus, tajā pašā laikā mācot viņiem cienīt un novērtēt patiesu sportisko garu. Tieši viņiem jāpalīdz bērniem viscaur ceļā uz augstāko sportisko sniegumu apzināties drošības, labas veselības, pašcieņas, līdzsvara un tīra sporta nozīmīgumu. Tāpēc Latvijas Antidopinga birojs ir izstrādājis informatīvu materiālu ‘’Ceļvedis vecākiem un treneriem, lai veicinātu Patiesu Sportu’’, kas paredzēts, lai palīdzētu vecākiem un treneriem veicināt bērna zināšanas par to, kā aizsargāt sevi turpmākajā dzīvē. Materiāls ir veidots tā, lai sniegtu konkrētus padomus ko vecāki un treneri var darīt, ko teikt sarunā ar jaunieti, lai veicinātu labas vērtības sportā, informēt par uztura bagātinātāju riskiem un dopinga kontroles procedūru, atpazīt sportā aizliegto vielu lietošanu, apzinoties dopinga lietošanas riska faktorus. Vienlaikus materiāls piedāvā padomus, kā rīkoties ja bērns vai audzēknis lieto sportā aizliegtās vielas un kā var palīdzēt Latvijas Antidopinga birojs.

Aicinām visas sporta organizācijas iepazīties un izsūtīt materiālu vecākiem un treneriem, lai kopīgiem spēkiem virzītu Latvijas sportu Patiesa Sporta mērķiem.

Materiāls ir pieejams un lejupielādējams Latvijas Antidopinga biroja mājaslapā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI