DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. septembrī, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Noziedzība

Valsts policija pabeidz izmeklēšanu kriminālprocesā par ļaunprātīgu dedzināšanu Saldus novadā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Saldus iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā ar četrām epizodēm pret kādu vīrieti par ļaunprātīgu dedzināšanu Saldus novadā un nodevušas to tālāk prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Laikposmā no pagājušā gada augusta līdz šī gada jūnijam Valsts policijā tika saņemta informācija par to, ka Saldus novadā, Cieceres pagastā un Brocēnos, visticamāk, notikusi ļaunprātīga dedzināšana, bojājot īpašumus un mantas. Uz aizdomu pamata par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu tika aizturēts kāds iepriekš nesodīts vīrietis un sākotnēji viņam tika piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis, taču pēc notikuma šā gada 5.jūnijā, kad Brocēnos, garāžu kooperatīvā tika aizdedzinātas dažādas mantas, vīrietis tika aizturēts un viņam uz izmeklēšanas laiku tika piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Kopumā ir konstatēti četri gadījumi, kad notikusi mantas bojāšana, tās dedzinot. Pagājušajā gadā divas reizes konstatēts, ka degusi pārmijnieka māja, savukārt šogad – dārza māja un riepas, ūdens muca, un dažādas mantas, kuras atradās garāžu kooperatīvā. Kopumā cietušajiem nodarītie materiālie zaudējumi pārsniedz 6 000 eiro.

Saskaņā ar Krimināllikumu, par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās. Soda apmēru noteiks tiesa.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI