DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
09. septembrī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Ārvalstu investori atzinīgi vērtē tieslietu jomas attīstību, stiprinot investīciju vidi Latvijā

Piektdien, 9. septembrī, Latvijas valdības un Ārvalstu investoru padomes Latvijā (FICIL) 26. augsta līmeņa tikšanās laikā tika apspriesta investīciju vides pilnveidošana Latvijā. Ārvalstu investori informēja par prioritārajām jomām valstī, kam jāpievērš uzmanība investoru ieskatā, un sniedza rekomendācijas turpmākajam darbam.

FICIL pārstāvji atzinīgi vērtēja Tieslietu ministrijas iesaisti tiesu efektivitātes uzlabošanā un investīciju aizsardzības stiprināšanā, līdzdalību ekonomisko un finanšu noziegumu novēršanā, atbalstu intelektuālā īpašuma tiesību veicināšanā un aizsardzībā.

Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns norāda: “Esmu patiesi gandarīts, ka ārvalstu investori atzīst un atzinīgi novērtē panākto progresu Latvijas tiesu sistēmas modernizācijā un digitalizācijā, kā arī tiesvedības procesu efektivitātes uzlabošanā. FICIL izteiktās rekomendācijas apliecina Tieslietu ministrijas virzīto reformu nepieciešamību, lai nodrošinātu efektīvas tiesvedības un drošu investīciju vidi. Šobrīd ministrija turpina darbu pie Ekonomisko lietu tiesas attīstības, Tieslietu akadēmijas izveides, E-lietas ieviešanas, tieslietu audita rezultātā sniegto ieteikumu rekomendāciju ieviešanas un procesuālo likuma normu pilnveidošanas.”

Tieslietu ministrija atbalsta FICIL ieteikumus paplašināt Ekonomisko lietu tiesas kompetenci un diskusiju turpināšanu par tiesu specializāciju arī citās jomās, izvērtējot pieejamo personāla kapacitāti un resursus. Tāpat Tieslietu ministrija sadarbībā ar Tiesu administrāciju turpina īstenot pakāpenisku pāreju uz elektronisku izmeklēšanas, tiesvedības un nolēmumu izpildes procesu, īstenojot E-lietas iniciatīvu, kas ir nozīmīgs digitalizācijas process valstī. Uzlabojot tiesu sistēmas efektivitāti, viens no stratēģiskajiem mērķiem ir lietu izskatīšanas termiņu samazināšana, un šāda tendence ir vērojama jau šobrīd.

Kopumā FICIL valdībai iesniedza rekomendācijas jautājumos par datiem un to izmantošanu, darba tirgus sakārtošanu, tiesiskuma stiprināšanu, godīgas konkurences veicināšanu, ēnu apkarošanu, enerģētikas neatkarību, zaļo kursu, likumdošanas procesu kvalitātes pilnveidošanu un valsts pārvaldību.

Papildu informācija

Latvijas valdības un FICIL augsta līmeņa tikšanās notiek kopš 1999. gada, to mērķis ir nodrošināt strukturētu informācijas un viedokļu apmaiņu starp investoriem un vietējiem politikas veidotājiem, lai uzlabotu uzņēmējdarbības vidi un sekmētu ārvalstu investīciju ieplūdi Latvijā. Latvijas valdības un FICIL ikgadējās sanāksmēs piedalās ministri, augsta līmeņa ierēdņi un FICIL biedru uzņēmumu vadītāji.

Par Ārvalstu investoru padomi

FICIL ir nevalstiska organizācija, kas apvieno lielākos ārvalstu uzņēmumus no dažādām nozarēm, ārvalstu tirdzniecības palātas, Francijas ārējās tirdzniecības konsultantus un Rīgas Ekonomikas augstskolu (SSE Riga). FICIL misija ir uzlabot Latvijas uzņēmējdarbības vidi un konkurētspēju ārvalstu investīciju piesaistē, izmantojot tās biedru pieredzi un zināšanas, lai sniegtu rekomendācijas valdībai.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU