DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. septembrī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Valsts prezidents pateicas organizācijai IREX un Latvijas ekspertiem par izglītības materiālu un rīku izstrādi medijpratības apgūšanai

Lai palīdzētu Baltijas valstu iedzīvotājiem stiprināt noturību pret dezinformāciju, atpazīt manipulāciju un kļūt par zinošākiem mediju patērētājiem, globālā attīstības un izglītības organizācija IREX ir izstrādājusi jaunu brīvpieejas tiešsaistes kursu medijpratībā “Very Verified”. Atklāšanas pasākumā videouzrunu sniedza arī Valsts prezidents Egils Levits.

Valsts prezidenta Egila Levita uzruna tiešsaistes medijpratības kursa VeryVerified.eu atklāšanā

Labrīt studenti, skolotāji, visi klātesošie un attālinātie klausītāji!

Man ir īpašs prieks jūs uzrunāt pasākumā, kas atver jums jaunas iespējas apgūt mūsdienu sabiedrībai tik kritiski nepieciešamo medijpratību.

Ir grūti iedomāties vēl izšķirošāku brīdi kā šo gadu.

Ukrainā notiek brutāls karš. Šajā karā tikpat izšķirīga loma kā tankiem, ieročiem un karavīriem ir arī informācijai.

Latvijā informācijas telpu sabangojusi padomju pieminekļu nojaukšana un ekonomiskā krīze. Rudenī atkal aktuāli kļūs veselības jautājumi, tiks izplatīti patiesi un nepatiesi fakti par Covid-19 un citām slimībām.

Ikdienā informācijas telpā ir miljoniem šo un citu jautājumu. Internets, sociālie tīkli, mediju platformas un dažādi saziņas kanāli ir kļuvuši par mūsu ikdienas informācijas avotu.

Kā tajos orientēties? Kā atšķirt viedokli no faktiem? Kā atpazīt eksperta sniegtus priekšlikumus no populisma manipulācijām? Kā saglabāt vēsu prātu, spēt analizēt informāciju un nekļūt pašam par dezinformācijas tālāku izplatītāju?

Runājot Imanta Ziedoņa vārdiem: “Šausmīgi daudz taisnību. Nojukt var, ja nav savējās.”

Lai orientētos informācijas okeānā, ir nepieciešams prāta treniņš un prasmes. Tāpēc paldies organizācijai IREX un Latvijas ekspertiem par izglītības materiālu un rīku izstrādi, kas palīdz apgūt šīs prasmes.

Mūsu spēja būt stiprai sabiedrībai un valstij balstās mūsu gara spēkā.

Tāpēc nepieciešama kritiskā domāšana un trenēti medijpratības muskuļi.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU