DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
25. augustā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Notiks Zemessardzes un Ludzas novada sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisijas mācības “Pilskalns”

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Latgales reģionālā diskusija par visaptverošo valsts aizsardzību.

FOTO: Armīns Janiks (Aizsardzības ministrija).

26. augustā Ludzas novadā norisināsies Ludzas novada sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisijas un Zemessardzes 3. Latgales brigādes 32. kājnieku bataljona iepriekš plānotās mācības “Pilskalns”. Mācības organizē Zemessardzes 32. kājnieku bataljons sadarbībā ar Aizsardzības ministriju.

Mācību “Pilskalns” mērķis ir uzlabot valsts un pašvaldības institūciju izpratni par atbildību sadalījumu un praktisko rīcību militāra apdraudējuma gadījumā. Mācību dalībnieki izspēlēs dažādus krīzes situāciju scenārijus, kuros civilās aizsardzības komisija pieņems lēmumus un noteiks reaģēšanas plānus, lai militāra apdraudējuma gadījumā civiliedzīvotāji tiktu nodrošināti ar pamatvajadzībām.

Mācībās piedalīsies pārstāvji no Aizsardzības ministrijas, Zemessardzes 3. Latgales brigādes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, kā arī Ludzas novada civilās aizsardzības komisijas pastāvīgie locekļi.

Līdz šim, lai veicinātu visaptverošās valsts aizsardzības sistēmas ieviešanu, savā atbildības teritorijā Zemessardzes 3. Latgales brigāde jau ir rīkojusi kopējas tikšanās un mācības ar Valsts robežsardzi, VAS “Latvijas valsts meži’, VAS “Latvijas dzelzceļš” un citām civilajām institūcijām un organizācijām un uzsākusi ciešāku sadarbību ar civilās aizsardzības komisijām, organizējot starpinstitūciju mācības “Pilskalns”. Aprīlī tās norisinājās Aizkrauklē, gūstot vērtīgu pirmo pieredzi un atziņas. Šāda veida mācības uzlabo izpratni ne tikai par civilās aizsardzības komisijas gatavību reaģēt militāra apdraudējuma gadījumā, bet arī ļauj pilnveidot pašvaldības un iesaistīto iestāžu izpratni par viņu atbildību un nepieciešamo rīcību krīzes situācijās. Mācības “Pilskalns” iecerēts organizēt arī citviet Latgales reģionā.

Visaptveroša valsts aizsardzība ir noteikta kā viena no valdības prioritātēm, kas paredz stiprināt aizsardzības spējas sasaistē ar valsts un sabiedrības gatavību pašorganizēties un pārvarēt krīzes.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI