DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
23. augustā, 2022
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Rīgas pašvaldība ir saņēmusi ārpuskārtas valsts budžeta līdzekļus bēgļu atbalsta centra darbībai

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Rīgas domes pārstāvji sociālajos medijos izplata maldinošu informāciju par to, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) atsakās segt Rīgas pašvaldības izdevumus saistībā ar Ukrainas kara bēgļu Rīgas atbalsta centra izveidi un uzturēšanu. VARAM uzsver, ka tas neatbilst patiesībai.

Rīgas valstspilsētas pašvaldība šiem un citiem ar bēgļu uzņemšanu saistītiem pasākumiem jau ir saņēmusi finansējumu 11 532 930,55 eiro (vienpadsmit miljonus pieci simti trīsdesmit divus tūkstošus deviņi simti trīsdesmit eiro un 55 centu) apmērā. Mēnešu griezumos Rīgas pašvaldība par palīdzību sociālā atbalsta, izglītības, ēdināšanas, izmitināšanas jomā, kā arī par izlietoto finansējumu valsts pārvaldes pakalpojumu pieteikšanas un fizisko personu reģistrācijas pasākumiem martā ir saņēmusi 842 363,72 eiro, aprīlī - 3 139 705,98, maijā - 4 475 097,29 eiro un jūnijā - 3 075 763,56 eiro, tai skaitā vienreizējs maksājums par koordinācijas punkta izveidi un darbību martā un aprīlī 202 278,48 eiro apmērā. 

Rīgas pilsētas izpilddirektors šī gada jūnijā savā vēstulē Ministru prezidentam ir lūdzis kompensēt radušos izdevumus saistībā ar Rīgas atbalsta centra darbību nodrošināšanu martā un aprīlī. VARAM, atbilstoši premjerministra rezolūcijai un Finanšu un Tieslietu ministriju atzinumam, ir izstrādājusi un valdība ir apstiprinājusi Ministru kabineta rīkojumu. Tas paredz finanšu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem", sedzot pašvaldības izdevumus par martu un aprīli – kā to ir lūgusi pati pašvaldība. Finanšu ministrija savā atzinumā ir paudusi nostāju, atbalstot vienreizēju maksājumu Rīgas pašvaldībai par izdevumiem martā un aprīlī, vienlaikus noraidot VARAM priekšlikumu gadskārtējā valsts budžeta likumā paredzēt apropriāciju valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru tīkla izveidei, uzturēšanai un publisko pakalpojumu sistēmas pilnveidei, kā pastāvīgu risinājumu.  

Vienlaikus jānorāda, ka pašvaldība vairākām naudas līdzekļu pieprasījuma pozīcijām neiesniedza pamatojošos dokumentus, savukārt, tos pieprasot un sazinoties ar citām institūcijām, ministrija secināja, ka, iespējams, līdzekļus par vienu un to pašu aktivitāti, vienlaikus pieprasīts segt no vairākiem avotiem. Bez tam ne visi iesniegtie pieprasījumi saistīti ar bēgļu centra uzturēšanu, lai gan pašas Rīgas pašvaldības vēstulē un Ministru prezidenta rezolūcijā lūgts rast risinājumu koordinācijas punkta jeb Rīgas atbalsta centra izveides un darbības nodrošināšanas izmaksu segšanai martā un aprīlī. Tā piemēram, Rīgas dome tika lūgusi 13 998 (trīspadsmit tūkstošus deviņi simti deviņdesmit astoņus) eiro diplomātiskā dienesta apkalpošanai un izmitināšanai viesnīcās. 

“No ministrijas vēlamies uzsvērt, ka savstarpēja, konstruktīva komunikācija ir atslēga jebkuras situācijas atrisinājumam. Ukrainas tautas nelaime un priekšvēlēšanu laiks nekādā gadījumā nedrīkst kļūt par platformu politisko ambīciju sasniegšanai, kā arī nepamatotai valsts budžeta līdzekļu tērēšanai. Šodien esam aicinājuši Rīgas mēru un atbildīgās amatpersonas uz tikšanos ministrijā klātienē, lai kliedētu radušās neskaidrības, kā arī pārrunātu šķēršļus atbalsta sniegšanai un kopīgi meklētu risinājumus,” uzsvēra VARAM valsts sekretārs Edvīns Balševics.  

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI