DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. augustā, 2022
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Vizītē Latvijā uzturēsies Čehijas bruņoto spēku komandieris

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

23. un 24. augustā vizītē Latvijā uzturēsies Čehijas bruņoto spēku komandieris ģenerālmajors Karels Rehka (Karel Řehka), lai ar Latvijas aizsardzības nozares vadību apspriestu divpusējo sadarbību aizsardzības jomā un starptautiskās drošības politikas jautājumus.

23. augustā plkst. 11.30 Čehijas bruņoto spēku komandieris ģenerālmajors K. Rehka un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš noliks ziedus Rīgas Brāļu kapos, godinot kritušo karavīru piemiņu.

Uzturoties Latvijā, Čehijas bruņoto spēku komandieris tiksies ar aizsardzības ministru Arti Pabriku un Nacionālo bruņoto spēku komandieri ģenerālleitnantu L. Kalniņu, lai pārrunātu bruņoto spēku sadarbību NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupā, kā arī abu valstu aizsardzības industrijas uzņēmumu sadarbības iespējas.

Abu valstu amatpersonas arī apspriedīs palīdzības sniegšanu Ukrainai, koordinēti sadarbojoties Eiropas Savienības (ES) un NATO dalībvalstīm.

Tāpat vizītes laikā Latvijā Čehijas bruņoto spēku komandieris apmeklēs Ādažu bāzi, kur piedalīsies NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas Latvijā vienību parādē un svecīšu nolikšanā, godinot kritušo karavīru piemiņu.

Ādažu bāzē ģenerālmajors K. Rehka arī tiksies ar Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes  komandieri pulkvedi Sandri Gaugeru, kā arī NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas un daudznacionālā divīzijas štāba “Ziemeļi” vadību, lai pārrunātu sabiedroto valstu bruņoto spēku sadarbību reģionālās drošības stiprināšanā.

Viesojoties Ādažu bāzē, Čehijas bruņoto spēku komandieris tiksies arī ar Čehijas kontingenta karavīriem, kuri pilda dienesta pienākumus NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupā.

Ģenerālmajors K. Rehka ieņem Čehijas bruņoto spēku komandiera amatu kopš šī gada jūlija.

Pašlaik Čehija ir ES Padomes prezidentvalsts, un atbalsts Ukrainai ir viena no Čehijas Aizsardzības ministrijas prioritātēm. Tāpat Čehijas aizsardzības jomas prioritātes prezidentūras laikā ir ES un NATO sadarbības veicināšana, kā arī ES Stratēģiskā kompasa īstenošana, stiprinot ES drošības un aizsardzības politiku.

Čehija stiprina reģionālo drošību, atbalstot NATO patrulēšanas misiju gaisa telpā virs Baltijas valstīm. Pašlaik Baltijas valstu gaisa telpas aizsardzībā piedalās pieci Šauļu Aviācijas bāzē izvietotie Čehijas Gaisa spēku iznīcinātāji “Gripen”, kas sniedz atbalstu misijas vadošajai valstij Ungārijai. 

Čehija arī piedalās Kanādas vadītajā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupā, ko veido vairāk nekā 1700 karavīru no 11 valstīm – Albānijas, Čehijas, Itālijas, Islandes, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas, Spānijas un Ziemeļmaķedonijas.

Vienošanās par sabiedroto spēku klātbūtni Baltijas valstīs un Polijā NATO paplašinātās klātbūtnes ietvaros tika apstiprināta NATO samitā Varšavā 2016. gada jūlijā,  šādi demonstrējot alianses vienotību un apņemšanos aizsargāt NATO dalībvalstis pret iespējamu agresoru.

NATO samitā Madridē šī gada 29. jūnijā Latvija un Kanāda parakstīja deklarāciju par NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas stiprināšanu un turpmāko attīstību, palielinot to līdz brigādes līmenim.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI