DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
19. augustā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Sniedzot atbalstu energokrīzē, plāno samazināt nekustamā īpašuma nodokli senioriem

Siguldas novadā deklarētiem iedzīvotājiem, kuri saņem vecuma pensiju un negūst papildu ienākumus, par 70% samazinās nekustamā īpašuma nodokli (NĪN) mājoklim un 50% tai piekritīgai zemei, lēma 18. augusta Siguldas novada pašvaldības domes sēdē. Samazināto nodokli plānots piemērot no 2022. gada 1. janvāra līdz 2023. gada 31. decembrim.

Nodokļa atlaide tiks piemērota par šo gadu, sākot ar 1. janvāri un arī visu 2023. gadu. To varēs saņemt novadā deklarētie iedzīvotāji, kuri saņem vecuma pensiju un negūst papildu pastāvīgus ienākumus, un savā īpašumā ir deklarēti vieni vai kopā ar vēl vienu cilvēku, kurš ir 1. vai 2. grupas invalīds vai pensionārs bez pastāvīgiem papildu ienākumiem. Tāpat īpašums, par kuru varēs saņemt nodokļa atlaidi, nedrīkst būt izīrēts, iznomāts vai izmantots saimnieciskās darbības veikšanai.

Lai saņemtu atvieglojumu par 2022. gadu, līdz gada beigām būs jāiesniedz iesniegums jebkurā no Siguldas novada pašvaldības Klientu apkalpošanas centriem, savukārt par 2023. gadu iesniegums jāiesniedz līdz 2023. gada 31. martam.

Jau izsniegtie maksāšanas paziņojumi ar NĪN nodokļa aprēķinu par 2022. gadu pēc iesnieguma saņemšanas tiks pārrēķināti, un iedzīvotāji saņems jaunus. Gadījumā, ja rēķins jau ir apmaksāts, tad pēc iesnieguma saņemšanas pašvaldība veiks pārrēķinu un pārmaksāto summu atmaksās vai novirzīs nākamā gada NĪN segšanai.

Iniciatīva1 nāk no kāda seniora, kurš vērsās pašvaldībā un lūdza piemērot atlaidi nekustamā īpašuma nodoklim. Pašvaldība, izvērtējot situāciju kopumā un iespējamo energoresursu krīzes ietekmi uz cilvēkiem ar zemiem ienākumiem, lēma atbalstu piemērot visai iedzīvotāju grupai, tādējādi ievērojot sociālās atbildības principu un sniedzot atbalstu sociāli mazaizsargāto un trūcīgo iedzīvotāju grupām.

Saistošo noteikumu grozījumi stāsies spēkā tikai pēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pozitīva atzinuma saņemšanas un publicēšanas oficiālajā izdevējā Latvijas Vēstnesis.

1 “Grozījumi Siguldas novada pašvaldības domes 2021. gada 2. decembra saistošajos noteikumos Nr. 29 “Par atvieglojumu piemērošanu nekustamā īpašuma nodokļa maksātājiem Siguldas novadā””

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU