DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
16. augustā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Ārlietu ministrs: Latvijas un Turcijas divpusējās attiecības ir labas un atklātas

2022. gada 16. augustā Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs oficiālās vizītes laikā apmeklēja Turcijas galvaspilsētu Ankaru, kur tikās ar Turcijas ārlietu ministru Mevlitu Čavušoglu (Mevlüt Çavuşoğlu). Amatpersonas pārrunāja Latvijas un Turcijas divpusējās attiecības, Eiropas Savienības (ES) un Turcijas attiecības, drošības politikas jautājumus, jo īpaši Krievijas iebrukumu Ukrainā un sadarbību NATO.

“Mēs augstu vērtējam labās divpusējās attiecības, regulāro un atklāto dialogu ar Turciju. Laikā, kad Eiropā plosās Krievijas izraisītais karš, jo svarīgākas ir ciešas saites starp sabiedrotajiem,” sacīja E. Rinkēvičs. Ministrs arī pateicās Turcijai par solidaritāti un atbalstu Latvijai trešo valstu pilsoņu plūsmas ierobežošanā uz Baltkrieviju. E. Rinkēvičs pauda Latvijas interesi turpināt augsta līmeņa vizīšu apmaiņu, kā arī abu valstu Ārlietu ministriju politiskās konsultācijas. Ministrs pateicās par Turcijas lēmumu pagarināt Latvijas pilsoņu uzturēšanos Turcijā bez vīzas.

Runājot par Somijas un Zviedrijas dalību NATO, E. Rinkēvičs vērsa uzmanību, ka abas valstis ir sevi pierādījušas kā uzticamākās NATO partnervalstis, kuru militārie spēki un to gatavība pilnībā atbilst alianses standartiem. To pievienošanās aliansei būtiski stiprinās drošību Baltijas jūras reģionā, NATO Ziemeļu flangā un Eiropā kopumā. “Abu valstu ātra uzņemšana NATO ir nozīmīgs jautājums Latvijas nacionālajai drošībai. Vienlaikus Latvija izprot un atzīst Turcijas leģitīmās drošības intereses, tai skaitā nosodot terorismu visās tā formās. Latvija novērtē atbilstošu terorisma draudu atainojumu NATO Stratēģiskajā koncepcijā,” uzsvēra ministrs.

Sarunu partneri pārrunāja ES un Turcijas attiecības. “Turcija ir nozīmīga Eiropas Savienības partnere un kandidātvalsts. Tādēļ svarīga ir sadarbība, lai risinātu kopīgos izaicinājumus, jo īpaši Krievijas militārās agresijas apstākļos. Latvija ir ieinteresēta uzturēt pozitīvu Eiropas Savienības un Turcijas dienaskārtību. Tam nepieciešami pastāvīgi centieni spriedzes mazināšanai reģionā. Latvija atbalsta Eiropas Savienības un Turcijas dialogu ārpolitikas un reģionālajos jautājumos, lai veicinātu savstarpēju izpratni un koordinētu rīcību kopīgo izaicinājumu risināšanā,” sacīja Latvijas ārlietu ministrs.

Tikšanās laikā tika apspriests Krievijas iebrukums Ukrainā. E. Rinkēvičs augstu novērtēja Turcijas diplomātiskās aktivitātes, kā arī atbalstu Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Ģenerālās asamblejas rezolūcijām par centieniem nodrošināt Ukrainas graudu eksportu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU