DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. augustā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Imantā pārbūvēs divus kilometrus ūdensvada; Jūrmalas gatvē sagaidāmi būtiski satiksmes ierobežojumi

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

No pirmdienas, 8. augusta, pašvaldības uzņēmums “Rīgas ūdens” sāks vērienīgu ūdensvada pārbūvi Imantā, Jūrmalas gatves posmā no Zolitūdes ielas līdz Imantas 7. līnijai, kuras laikā būs arī satiksmes ierobežojumi.

Projektu plānots realizēt vairākos posmos. No 8. augusta darbi sāksies Jūrmalas gatves posmā starp Zolitūdes ielu un ēku Nr. 80a, kas ilgs aptuveni divus mēnešus. Tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme, izņemot operatīvā un sabiedriskā transporta kustību. Būvdarbu veicējiem uzdots nodrošināt ceļa zīmju izvietošanu, kā arī iedzīvotāju un uzņēmumu, kuri atrodas minētajā posmā, transportlīdzekļu piebraukšanu pie dzīvesvietas vai uzņēmuma.

Kopumā Jūrmalas gatves posmā no Zolitūdes ielas līdz Imantas 7. līnijai plānots izbūvēt ūdensvada tīklu 2,3 kilometru garumā. Darbi tiks pabeigti 2023. gadā. Projektu realizēs SIA “Rovlan Group”, un tā kopējā summa ir 1,6 miljoni eiro. Ūdensvada tīkla pārbūve nepieciešama energoefektīvas, kvalitatīvas, drošas un sakārtotas ūdensapgādes sistēmas izveidei Imantas un Beberbeķu apkaimēs.

Šī projekta gaitā tiks pārbūvēts ūdensvada tīkls Jūrmalas gatvē, likvidējot divus esošos cauruļvadus un izbūvējot pilnībā jaunu tā saucamo zemspiediena ūdensvadu, kas nodrošinās savienojumu arī ar šobrīd būvniecības stadijā esošajiem ūdensapgādes tīkliem Imantas un Beberbeķu apkaimēs. To būvniecība notiek Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansētā projektā “Ūdenssaimniecības attīstība Rīgā, 5. kārta”.

Pie jaunizbūvētā ūdensvada tiks pārslēgti esošie SIA “Rīgas ūdens” klienti, kuriem nav nepieciešamības pēc paaugstināta spiediena ūdensapgādes sistēmā. Lai nodalītu augstspiediena un zemspiediena ūdens piegādes zonas, tiks likvidēti ūdensvadu posmi Kurzemes prospekta krustojumos ar Slokas un Mazās Zolitūdes ielām. Paredzēts arī izbūvēt jaunu ūdensvada šķērsojumu ar dzelzceļu, savienojot ūdensapgādes tīklus Platones ielā ar šobrīd būvniecības stadijā esošajiem inženiertīkliem Pureņu ielā. Labākai ūdensapgādes tīkla vadībai tiks izbūvēti arī divi komunikāciju mezgli ar plūsmas mērītājiem un tiem nepieciešamie elektroapgādes tīkli.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI