DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. jūnijā, 2022
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Valsts robežsardzes koledža nosvinēja 30.gadadienu

Publicitātes foto

Š.g. 17.jūnijā Valsts robežsardzes koledža krāšņi svinēja dibināšanas 30.gadadienu. Uz svinīgiem pasākumiem Valsts robežsardzes koledžā pulcējās Iekšlietu ministrijas un Valsts robežsardzes pārstāvji, Valsts robežsardzes koledžas vadība un personāls, veterāni, sadarbības partneri un arī ārzemju viesi.

Svinīgo pasākumu atklāja Valsts robežsardzes koledžas direktors pulkvedis Mariks Petrušins, sniedzot ieskatu koledžas vēsturē, akcentējot svarīgākos pasākumus un posmus, robežsargu mācību centram pakāpeniski kļūstot par augstākās izglītības iestādi, FRONTEX partnerakadēmiju un starptautiski plaši atpazīstamu zinātniskās darbības subjektu valsts robežas nodrošināšanas jomā. Direktors pateicās Valsts robežsardzei un sadarbības partneriem par atbalstu, kā arī atzīmēja Valsts robežsardzes koledžas personāla ieguldījumu koledžas attīstībā, kas nodrošināja robežsargu efektīvu apmācību procesu, izveidojot koledžu par modernu un inovatīvu izglītības iestādi, kas turpina pilnveidoties.

Iekšlietu ministrijas parlamentārais sekretārs Mārtiņš Šteins Iekšlietu ministra Kristapa Eklona vārdā sveica koledžu svētkos un izteica pateicību par sasniegto visai koledžas saimei, atzīmējot, ka izglītotie robežsargi ir visas Latvijas drošības pamats. Ar svinīgu runu uzstājās Valsts robežsardzes priekšnieka pienākumu izpildītājs ģenerālis Juris Martukāns, kurš atzinīgi novērtēja koledžas augsto profesionalitātes līmeni: “Jūs esat vieni no labākajiem, jo esat attīstījusies ļoti augstā un labā līmenī!”

Atzinīgus vārdus un piemiņas dāvanas koledžai veltīja Latvijas izglītības iestāžu direktori, Zemessardzes, Nacionālās aizsardzības akadēmijas, Valsts policijas, VUGD un Rēzeknes novada domes pārstāvji, veterāni, ārzemju izglītības iestāžu vadītāji no Igaunijas, Lietuvas, Polijas, Somijas, Moldovas, Kazahstānas, Tadžikistānas, Kirgizstānas, Turkmēnijas.

Ar uzrunu, kurā atzīmēja Robežsardzes un Rēzeknes mācību centra izveides pirmssākumus pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas, uzstājās pirmais Robežsargu brigādes komandieris Ivars Redisons. Savukārt bijušais Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Gunārs Dāboliņš uzdāvināja koledžas bibliotēkai grāmatu kolekciju, kā arī kopā ar Iekšlietu ministrijas parlamentāro sekretāru, ģenerāļiem Juri Martukānu un Ivaru Zālīti, iestādīja ozolu koledžas ozolu alejā, kas veltīta Valsts robežsardzes simtgadei.

Svinīgā pasākuma laikā pasniegti Valsts robežsardzes koledžas apbalvojumi koledžas amatpersonām un darbiniekiem, pēc kā pasākuma dalībnieki devās uz ierindas laukumu, kur piedalījās pirmā līmeņas augstākas profesionālās izglītības programmas “Robežapsardze” izlaiduma ceremonijā.

Tās laikā 14 kadeti, kas pēc divu gadu studijām gan klātienē, gan attālināti, sūrajos pandēmijas apstākļos, sekmīgi nokārtoja kvalifikācijas eksāmenu un aizstāvēja kvalifikācijas darbus, svinīgā rituālā pārtapa par Valsts robežsardzes jaunākajiem virsniekiem, saņemot augstākās izglītības diplomu un leitnanta uzplečus, kā arī nomainot kadeta bereti, pret virsnieka eleganto cepuri un stilīgo žaketi.

Koledžas jubilejas gadā absolventu grupa uzrādīja ļoti labas sekmes studijās un valsts pārbaudījumos, aizstāvot divus kvalifikācijas darbus uz “10”, iegūstot valsts pārbaudījumos kopumā piecus “9”un trīs “8” un uzrādot vidējo grupas atzīmi 7,9, kas ir augstākā pēdējo 5 gadu laikā, un gūstot atzinīgus vārdus no vairākkārtējā Eksāmenu komisijas priekšsēdētāja pulkveža Oļega Jemašova. Tai pat laikā, šie absolventi bija ļoti aktīvi koledžas sabiedriskajā dzīvē un studējošo pašpārvaldē, plaši popularizēja Valsts robežsardzes koledžu un Valsts robežsardzi sociālajos tīklos, iesaistījās Latvijas koledžu asociācijas rīkotajās konferencēs un citos pasākumos. Leitnants Edgars Varnovskis tika atzīts par koledžas gada labāko kadetu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU