DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. jūnijā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Kariņš Madridē uzsver spēcīga NATO Austrumu flanga nozīmi kopējās Eiropas drošības stiprināšanā

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš pirmdien, 13. jūnijā, Madridē (Spānijā), tiekoties ar Spānijas premjerministru Pedro Sančesu (Pedro Sánchez), uzsvēra spēcīga NATO Austrumu flanga nozīmi kopējās Eiropas drošībā. Tikšanās laikā K. Kariņš arī izteica pateicību Spānijai par ieguldījumu Latvijas aizsardzības spēju stiprināšanā.

“Šodien ar Spānijas premjerministru pārrunājām NATO spēku klātbūtnes stiprināšanu Baltijas valstīs, tai skaitā Latvijā, lai atturētu Krieviju no militāras agresijas pret mums un mūsu sabiedrotajiem. Jāuzsver, ka Spānijas ieguldījums mūsu drošībā ir būtisks, jo tā ir lēmusi ne tikai par papildu kareivju nosūtīšanu uz Latviju, bet arī gādās par iztrūkstošajām gaisa aizsardzības spējām mūsu zemei. Mūsu ilggadīgais darbs, strādājot ar NATO partneriem, atmaksājas. Būtiski, ka arī paši turpinām ieguldīt aizsardzības spēju stiprināšanā – esam lēmuši palielināt finansējumu aizsardzībai līdz 2,5% no IKP nākamo trīs gadu laikā,” pauda K. Kariņš.

Tikšanās laikā Ministru prezidents ar Spānijas premjerministru pārrunāja drošības situāciju Eiropā saistībā ar Krievijas īstenoto karu Ukrainā un nepieciešamību turpināt atbalsta sniegšanu Ukrainai, tostarp nodrošinot bruņojuma sūtījumu nepārtrauktību.

Pēc Ministru prezidenta teiktā, spēcīgs NATO Austrumu flangs stiprinās Eiropas kopējo drošību, tādēļ aicināja gaidāmajā NATO samitā Madridē jūnija beigās atbalstīt lēmumus par pastāvīgu sabiedroto spēku klātbūtnes pastiprināšanu Baltijas valstīs.

Šī bija jau trešā Ministru prezidenta divpusējā tikšanās ar Spānijas premjerministru pēdējā gada laikā. Spānija ir viena no NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas Latvijā dalībvalstīm un, reaģējot uz nepieciešamību stiprināt reģiona aizsardzības spējas pēc Krievijas īstenotā iebrukuma Ukrainā, nosūtījusi uz Latviju papildu karavīrus, kā arī lēmusi par zenītraķešu baterijas izvietošanu Latvijā. Kopumā NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupā Latvijā šobrīd dienē 500 Spānijas kareivju.

Ministru prezidents darba vizītes laikā Madridē apmeklēja Spānijas lielākā telekomunikāciju uzņēmuma “Telefonica” tehnoloģiju un digitālās apmācības centru. Apmeklējuma laikā Ministru prezidents ar uzņēmuma vadību pārrunāja Latvijas un Spānijas uzņēmumu sadarbības stiprināšanu informācijas  un aizsardzības tehnoloģiju jomā.

Ministru prezidents Madridē arī sniedza interviju Spānijas lielākajam laikrakstam “El País” un apmeklēja Latvijas vēstniecību Spānijā, tiekoties ar tās darbiniekiem un vēstnieku Māri Klišānu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU