DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
10. jūnijā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Kriminālvajāšanai nodod kriminālprocesu pret zvērinātu advokāti par liecinieka nelikumīgas iespaidošanas organizēšanu

Šā gada 10. jūnijā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 1. biroja 1. nodaļa pabeidza izmeklēšanu un kriminālvajāšanas uzsākšanai Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai nodeva kriminālprocesu pret 1982. gadā dzimušu zvērinātu advokāti, kura tika aizturēta 2021. gada 30. jūlijā aizdomās par liecinieka nelikumīgas iespaidošanas organizēšanu.

1982. gadā dzimusī zvērinātā advokāte tiek turēta aizdomās par liecinieka nelikumīgas iespaidošanas organizēšanu, kas saistīta ar vardarbības piedraudējumu, nolūkā panākt, lai liecinieks dot nepatiesu liecību citā kriminālprocesā, par liecinieka apzināti nepatiesas liecības sniegšanas organizēšanu pirmstiesas kriminālprocesā, kurā notiek izmeklēšana par sevišķi smaga nozieguma izdarīšanu, un par viltoto rakstveida pierādījumu iesniegšanu tiesā. Minētās darbības viņa veikusi sava klienta interesēs, kurš tiek turēts aizdomās par sevišķi smagu noziedzīgu nodarījumu, kas saistīts ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti.

Tāpat minētā kriminālprocesa ietvaros tika aizturēts 1980. gada dzimis vīrietis, kurš tiek turēts aizdomās par liecinieka nelikumīgu iespaidošanu, kas saistīta ar vardarbības piedraudējumu, nolūkā panākt, lai liecinieks dod nepatiesu liecību citā kriminālprocesā un par apzināti nepatiesas liecības sniegšanu pirmstiesas kriminālprocesā, kurā notiek izmeklēšana par sevišķi smaga nozieguma izdarīšanu.

Kriminālprocess ir kvalificēts pēc Krimināllikuma 20. panta otrajā daļā, 301. panta otrajā daļā, 20. panta otrajā daļā, 300. panta otrajā daļā, 300.1 pantā, 301. panta otrajā daļā, 300. panta otrajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu sastāva pazīmēm.

Par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, kas paredzēts Krimināllikumā 300. panta otrajā daļā paredzēts sods – brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods. Par Krimināllikumā 301. panta otrajā daļā noziedzīga nodarījuma izdarīšanu paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods. Savukārt par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, kas paredzēts Krimināllikumā 300.1 pantā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz vienam gadam vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs vai naudas sods.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU