DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
30. maijā, 2022
Lasīšanai: 6 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Skola

130 skolas vēlas īstenot idejas iniciatīvā “Kontakts” pašpārvalžu attīstībai un labbūtības stiprināšanai

FOTO: JSPA

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras (JSPA) izsludinātās iniciatīvas izglītības iestāžu pašpārvalžu atbalstam “Kontakts” ietvaros 130 Latvijas izglītības iestādes vēlas īstenot projektus, lai attīstītu skolu pašpārvaldes un veicinātu skolēnu labbūtību. Kopumā projektu konkursā iesniegti 55 projektu pieteikumi, pārstāvot 130 skolas. Katrai izglītības iestādes pašpārvaldes komandai iespējams saņemt līdz 1000 eiro finansējumu savas idejas īstenošanai. Iesniegto projektu kopējais plānotais finansējums ir 128 441 eiro.

Iniciatīvā “Kontakts” kopumā savas idejas iesniedza 33 pašvaldības; 4 pašvaldību iestādes; 13 biedrības; 2 nodibinājumi un 3 cita veida iesniedzēji (skola, pastarpinātās pārvaldes iestāde un atvasināta publiska persona). Projektu iesniedzēji pārstāv 130 izglītības iestādes – 126 skolas un 4 tehnikumus - no visiem Latvijas reģioniem. No tām 34 skolas ir no Rīgas plānošanas reģiona, 31 no Kurzemes, 28 – Vidzemes, 23 - Latgales un 14 no Zemgales reģiona.

Projektu iesniedzēju komandu, kuru sastāvos ir jaunieši vecumā no 13 līdz 25 gadiem, iesniegtās iniciatīvas iespējams iedalīt divos tematiskos virzienos. Daļa projektu veidoti, lai attīstītu jauniešu pilsonisko līdzdalību, stiprinot skolu pašpārvaldes, taču daļa – ar mērķi turpināt 2021. gada projektu konkursā pieteiktā projekta labbūtības ceļa kartes izstrādi.

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra izvērtēs iesniegtos projektus. Pēc projektu kvalitatīvās izvērtēšanas, laika posmā no 15. augusta līdz 2023. gada 31. janvārim, apstiprinātie projektu pieteicēji varēs uzsākt projektu īstenošanu, kā arī paralēli apmeklēt tiešsaistes mācības par turpmākajiem projektu īstenošanas soļiem.

Iniciatīva “Kontakts”

Iniciatīvu projektu konkurss “Kontakts” norisinās vairākos posmos. Līdz 28. februārim notika skolu pašpārvalžu pieteikšanās mācībām, kurām kopumā pieteicās vairāk nekā 260 komandas no visiem Latvijas reģioniem, taču apstiprinātas tika 150. Pēc tam pašpārvalžu komandas izvēlējās projekta tematisko virzienu, savukārt laika posmā no šī gada marta līdz maijam piedalījās trīs dienu garās klātienes mācībās. To laikā dalībnieki ieguva zināšanas par izvēlēto tematisko virzienu, piedalījās ekspertu vadītās nodarbībās, kurās guva vērtīgus padomus, vērtēja situāciju savā skolā, dalījās savstarpējā pieredzē un būtiskākais - izstrādāja projektu pieteikumus. Aicinām ieskatīties iniciatīvas “Kontakts” komandu mācību video atskatā, kā arī 2021. gada jauniešu iniciatīvu projekta ”Labbūtības ceļakarte skolās” mācību video atskatā un projekta ietvaros izveidotajā video par projekta rezultātiem

Iniciatīvas “Kontakts” projektu konkurss notiek Jaunatnes politikas valsts programmas ietvaros. Tās mērķis ir stiprināt izglītības iestāžu (vispārizglītojošo skolu un profesionālās ievirzes izglītības iestāžu) pašpārvalžu attīstību, sekmēt izglītojamo aktīvu pilsonisko līdzdalību un vairot visu izglītojamo labbūtību, tajā skaitā, sniedzot atbalstu jauniešiem Covid-19 pandēmijas radīto seku mazināšanai. 

JSPA

Par Jaunatnes politikas valsts programmu

Jaunatnes politikas valsts programma 2021.–2023. gadam ir izstrādāta, lai nodrošinātu efektīvu un koordinētu jaunatnes politikas īstenošanu Latvijā un nodrošinātu ilgtermiņa un vidēja termiņa attīstības plānošanas dokumentos noteikto uzdevumu īstenošanu un rezultatīvo rādītāju sasniegšanu jaunatnes jomā.

Jaunatnes politikas valsts programmas 2021.–2023. gadam mērķis ir ar informatīvu, metodisku un finansiālu valsts atbalstu nodrošināt darba ar jaunatni Latvijā koordināciju un attīstību, lai radītu labvēlīgu vidi jauniešu dzīves kvalitātes uzlabošanai un palīdzētu katram jaunietim uzsākt patstāvīgu dzīvi kā atbildīgam sabiedrības loceklim. Programmā ietvertie pasākumi ir pakārtoti Jaunatnes politikas pamatnostādnēs 2021.–2027. gadam definētajiem mērķiem, rīcības virzieniem un uzdevumiem.                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Par JSPA

JSPA darbojas kopš 1999. gada. Tā ir Izglītības un zinātnes ministres pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kuras mērķis ir veicināt jauniešu aktivitāti un mobilitāti, līdzdalību jaunatnes brīvprātīgajā darbā, neformālās izglītības un jaunatnes informācijas programmās un projektos, kā arī veicināt jauniešu neformālo izglītību saistībā ar mūžizglītību. JSPA administrē dažādas starptautiskas un nacionālas programmas: “Erasmus+”, “Eiropas Solidaritātes korpuss”, Eiropas Komisijas informācijas tīklu jauniešiem “Eurodesk”, “eTwinning”, Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmu, Jauniešu garantijas projektu “PROTI un DARI!”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU