Martā un aprīlī skolēni visā Latvijā izglītības programmas “Jaunais Pilsonis” ietvaros veica dažādas pilsoniskās iniciatīvas. Iniciatīvu konkursā piedalījās skolēni no Bauskas 2. vidusskolas, pamatskolas “BŪSIM”, Rīgas Centra daiļamatniecības pamatskolas, Rīgas Valsts klasiskās ģimnāzijas, Saldus vidusskola, Siguldas Valsts ģimnāzijas un Valmieras Valsts ģimnāzijas.
Lai paustu atbalstu un palīdzētu Ukrainas tautai, skolēni no Siguldas Valsts ģimnāzijas 7.e klases organizēja ziedošanas akciju, vācot ziedojumus naudas izteiksmē un pirmās nepieciešamības preces bēgļiem no Ukrainas. Skolēni, kopā ar skolasbiedriem un skolotājiem iesaistījās akcijā “Saulespuķes vienotai Eiropai kopā ar Ukrainu”, iesējot saulespuķes.
Savukārt, Rīgas Centra daiļamatniecības pamatskolas 7.a klase veica vides sakopšanu Vecdaugavas dabas liegumā un izglītojošā lekcijā izzināja dabas lieguma nozīmi, iepazina lieguma teritorijā mītošos augus un dzīvniekus. Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāvji skolēnus izglītoja par videss piesārņošanu un tā negatīvo ietekmi uz dzīvniekiem, un ko praktiski ikviens var darīt, lai mazinātu vides piesārņojumu.
Lai paustu atbalstu Ukrainas tautai, Valmieras Valsts ģimnāzijas 11.c klases skolēni piedalījās dažādās akcijāsšķiroja saziedotās mantas bēgļiem no Ukrainas, piedalījās atbalsta koncertā un svecīšu nolikšanas akcijā, palīdzēja veidot kamuflāžas tīklus. Tāpat skolēni piedalījās virknē Demokrātijas nedēļas un Eiropas dienas aktivitātēs – piedalījās hakatonā, organizēja Eiropas dienas pasākumu “Cilvēces lielākā vērtība – BRĪVĪBA!”, aicinot skolēnus pastāstīt par savām idejām, kas asociējas ar vārda brīvību u.c. vērtībām.
Šī gada sākumā Latvijas Pilsoniskā alianse, ar ASV vēstniecības Latvijā atbalstu, 7. - 12. klases aicināja pieteikties izglītības programmai “Jaunais Pilsonis”. Nodarbības notika gan attālināti, gan klātienē, tajās lektori ar skolēniem diskutēja par dažādiem, ar pilsoniskās sabiedrības darbību, veicinot izpratnes paaugstināšanu par pilsoniskā aktīvisma nozīmi un kritisko domāšanu, vienlaikus mudinot jauniešus būt pilsoniski aktīviem. Ņemot vērā aktuālo situāciju, diskutēts arī par karu Ukrainā un apspriestas iespējas, kā šajā situāijā iespējams būt aktīvam pilsonim. Kopumā novadītas 30 nodarbības 31 klasei – no tām 18 klases pamatskolas posmā, 11 – vidusskolas un 2 kursi no vidējās profesionālās izglītības iestādēm.