DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. maijā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Politika

Pilsonisko iniciatīvu konkursā “Jaunais Pilsonis” uzvaras laurus plūc Siguldas Valsts ģimnāzijas 7.e klase

2021./2022. mācību gada pavasara semestra izglītības programmā “Jaunais Pilsonis” īstenotas 9 iniciatīvas. Šogad 1. vietu un galveno balvu – Līdzdalības dienu (iespēju piedalīties īpašā izglītojošā un interaktīvā pasākumu programmā) ieguvusi Siguldas Valsts ģimnāzijas 7.e klase, kura īstenoja aktivitātes Ukrainas atbalstam. 2. vietā - Rīgas Centra Daiļamatniecības 7.a klase, savukārt, 3. vietā - Valmieras Valsts ģimnāzijas 11.c klase.

Martā un aprīlī skolēni visā Latvijā izglītības programmas “Jaunais Pilsonis” ietvaros veica dažādas pilsoniskās iniciatīvas. Iniciatīvu konkursā piedalījās skolēni no Bauskas 2. vidusskolas, pamatskolas “BŪSIM”, Rīgas Centra daiļamatniecības pamatskolas, Rīgas Valsts klasiskās ģimnāzijas, Saldus vidusskola, Siguldas Valsts ģimnāzijas un Valmieras Valsts ģimnāzijas.

Lai paustu atbalstu un palīdzētu Ukrainas tautai, skolēni no Siguldas Valsts ģimnāzijas 7.e klases organizēja ziedošanas akciju, vācot ziedojumus naudas izteiksmē un pirmās nepieciešamības preces bēgļiem no Ukrainas. Skolēni, kopā ar skolasbiedriem un skolotājiem iesaistījās akcijā “Saulespuķes vienotai Eiropai kopā ar Ukrainu”, iesējot saulespuķes.

Savukārt, Rīgas Centra daiļamatniecības pamatskolas 7.a klase veica vides sakopšanu Vecdaugavas dabas liegumā un izglītojošā lekcijā izzināja dabas lieguma nozīmi, iepazina lieguma teritorijā mītošos augus un dzīvniekus. Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāvji skolēnus izglītoja par videss piesārņošanu un tā negatīvo ietekmi uz dzīvniekiem, un ko praktiski ikviens var darīt, lai mazinātu vides piesārņojumu.

Lai paustu atbalstu  Ukrainas tautai, Valmieras Valsts ģimnāzijas 11.c klases skolēni piedalījās dažādās akcijāsšķiroja saziedotās mantas bēgļiem no Ukrainas, piedalījās atbalsta koncertā un svecīšu nolikšanas akcijā, palīdzēja veidot kamuflāžas tīklus. Tāpat skolēni piedalījās virknē Demokrātijas nedēļas un Eiropas dienas aktivitātēs – piedalījās hakatonā, organizēja Eiropas dienas pasākumu “Cilvēces lielākā vērtība – BRĪVĪBA!”, aicinot skolēnus pastāstīt par savām idejām, kas asociējas ar vārda brīvību u.c. vērtībām.

Šī gada sākumā Latvijas Pilsoniskā alianse, ar ASV vēstniecības Latvijā atbalstu,  7. - 12. klases aicināja pieteikties izglītības programmai “Jaunais Pilsonis”. Nodarbības notika gan attālināti, gan klātienē, tajās lektori ar skolēniem diskutēja par dažādiem, ar pilsoniskās sabiedrības darbību, veicinot izpratnes paaugstināšanu par pilsoniskā aktīvisma nozīmi un kritisko domāšanu, vienlaikus mudinot jauniešus būt pilsoniski aktīviem. Ņemot vērā aktuālo situāciju, diskutēts arī par karu Ukrainā un apspriestas iespējas, kā šajā situāijā iespējams būt aktīvam pilsonim. Kopumā novadītas 30 nodarbības 31 klasei – no tām 18 klases pamatskolas posmā, 11 – vidusskolas un 2 kursi no vidējās profesionālās izglītības iestādēm.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU