DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
09. maijā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

KNAB rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret fizisku personu saistībā ar fiktīvas vakcinācijas pret Covid-19 veikšanu

9. maijā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) rosināja Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai uzsākt kriminālvajāšanu pret vienu fizisku personu par nepatiesas informācijas ievadīšanu automatizētā datu apstrādes sistēmā pēc personu fiktīvas vakcinēšanas pret Covid-19.

Krimināllietā iegūtie pierādījumi liecina, ka medicīnas darbiniece, kas nodarbināta vakcinācijas punktā tirdzniecības centrā, veikusi personu fiktīvu vakcināciju pret Covid-19 un īstenojusi nepieciešamās darbības, lai informācija par it kā notikušo vakcinācijas faktu tiktu ievadīta E-veselības sistēmā un personas saņemtu sadarbspējīgu sertifikātu. Īstenojot šādas darbības, medicīnas darbiniece, iespējams, izdarījusi Krimināllikuma 243. panta piektajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarīj­umu – apzināti ievadījusi nepatiesu informāciju automatizētā datu apstrādes sistēmā, kas saistīta ar valsts sociālo drošību.

KNAB ieguva pierādījumus, ka konkrētā medicīnas darbiniece varētu būt veikusi vakcinācijas imitāciju 11 personām. Krimināllietas izmeklēšanas laikā KNAB ieguva ziņas par vēl 320 personām, kuras, iespējams, fiktīvi vakcinētas un saņēmušas sadarbspējīgus sertifikātus, un informāciju atbilstoši institucionālajai kompetencei nosūtīja Valsts policijai.

KNAB, nosūtot 2021. gada 17. septembrī uzsāktās krimināllietas materiālus Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai, noslēdz attiecīgo pirmstiesas izmeklēšanu. Turpmāk prokuratūrai kā procesa virzītājai jālemj par krimināllietas tālāko virzību.

KNAB vērš uzmanību, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā tiek konstatēta likumā noteiktajā kārtībā. Vienlaikus KNAB uzsver, ka jebkurā kriminālprocesā iesaistītajām personām ir tiesības uz aizstāvību, un atgādina, ka nevainīguma prezumpciju piemēro visos kriminālprocesa posmos – sākot no brīža, kad persona tiek turēta aizdomās vai apsūdzēta, līdz brīdim, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā tiek konstatēta likumā noteiktajā kārtībā.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Ārkārtējā situācija, kas tika izsludināta, lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi, ir noslēgusies. No 1. marta iedzīvotājiem saistoši epidemioloģiskās drošības pasākumi un ierobežojumi ir apkopoti Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU