DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
09. maijā, 2022
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Liepājā un Dienvidkurzemes novadā palīdzību saņēmuši jau 1249 Ukrainas iedzīvotāji

No 2. līdz 8. maijam Liepājā un Dienvidkurzemes novadā reģistrēti 88 jauni Ukrainas bēgļi. Kopumā Liepājā un novadā patvērumu raduši jau 1249 cilvēki – 996 Liepājā un 253 novadā. Arī aizvadītajā nedēļā Ukrainas iedzīvotāji turpināja saņemt gan materiālo, gan nemateriālo palīdzību un atbalstu.

Labdarības organizācijā “Tabitas sirds” pagājušajā nedēļā humāno atbalstu (apģērbu, higiēnas lietas, gultasveļu, traukus, mēbeles un citas sadzīves lietas) saņēma 112 Ukrainas iedzīvotāji.

Informācijas centrs iebraucējiem, kas sniedz konsultācijas Liepājas ukraiņu bēgļu reģistrācijas punktā, pagājušajā nedēļā sniedza 277 konsultācijas pa telefonu un 22 klātienes konsultācijas, kā arī nodrošināja pastāvīgu psihologa atbalstu 3 cilvēkiem no Ukrainas.

Aizvadītāja nedēļā par bērnu skolas gaitu uzsākšanu notikušas sarunas ar septiņiem vecākiem. Šobrīd Liepājas izglītības iestādēs mācības turpina 74 ukraiņu skolēni, pirmskolas izglītības iestādes apmeklē 46 bērni, savukārt par izglītības ieguvi attālināti Ukrainas izglītības sistēmā saņemti 79 apliecinājumi.

Pašvaldības noslēgto līgumu par izmitināšanu ietvaros kopumā izmitinātas 133 personas. Pilsētā šobrīd uzturas 92 Ukrainas iedzīvotāji: viesnīcā “Amrita” izmitinātas 26 personas, viesnīcā “Kolumbs” – 27 personas, mītnē “JA Travel Agency” izmitinātas četras personas, LiepU Hostelī – 28 personas, 7 personas dzīvesvetu atradušas pašas un uzturas pie privātpersonām (radi, draugi, paziņas, brīvprātīgie). 41 persona devusies prom uz citu pilsētu vai valsti.

Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) saņemti iesniegumi par pabalsta piešķiršanu no 113 strādājošā ukraiņa.

Liepājas sociālais dienests pagājušajā nedēļā izmaksājis pabalstus par kopējo summu 31 524 eiro (garantētā minimālā ienākuma pabalsts – 9 534 eiro, pabalsts krīzes situācijā – 21 990 eiro).

22 Ukrainas iedzīvotāji pagājušajā nedēļā saņēmuši abonementa biļetes braukšanai pilsētas sabiedriskajā transportā. Izsniegtas 149 dāvanu kartes 50 eiro vērtībā.

Tāpat pagājušajā nedēļā izsniegtas 21 izziņas (38 personām) par krīzes situāciju Eiropas atbalsta paku saņemšanai.  

Pagājušajā nedēļā vienam ārkārtas aizbildnim izmaksāts pabalsts 3306,96 eiro apmērā, kopumā kopš kara sākuma izmaksāti pabalsti 12 ārkārtas aizbildņiem par kopējo summu 8326,74 eiro.

Atbalstu Ukrainas iedzīvotājiem pagājušajā nedēļā sniegusi arī Liepājas pašvaldības policija. Ir saņemti 27 zvani un sniegta informatīvā palīdzība saistībā ar Ukrainas kara bēgļiem interesējošiem jautājumiem. Tāpat tiek apzinātas Ukrainas kara bēgļu mitināšanās vietas Liepājā un tās regulāri tiek apsekotas, lai uzraudzītu situāciju.

Liepājas valstspilsētas pašvaldība kopā ar valsts institūcijām un biedrībām izveidojusi vienotu palīdzības sistēmu atbalsta sniegšanai Ukrainas pilsoņiem – pašvaldības mājaslapas sadaļā www.liepaja.lv/atbalsts-ukrainai/ vienkopus apkopoti svarīgākie kontakti, lai katrs cilvēks pēc savas vajadzības varētu sazināties ar sev interesējošo institūciju.

Atgādinām, ka šogad 9. maijs visā Latvijā noteikts par piemiņas dienu, lai godinātu Krievijas karā pret Ukrainu cietušos un bojā gājušos Ukrainas civiliedzīvotājus un militārpersonas. Piemiņas dienā gan pie publiskām, gan dzīvojamām ēkām izkarams Latvijas valsts karogs sēru noformējumā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU