DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. martā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Aizsardzības nozarē nodarbinātajiem no 1. aprīļa būs jāizveido oficiālā elektroniskā adrese

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Spēkā ir stājušies Aizsardzības ministrijas iniciētie grozījumi Oficiālās elektroniskās adreses likumā, kas paredz, ka no šā gada1. aprīļa oficiālā elektroniskā adrese būs jāizveido arī karavīram, zemessargam, Nacionālo bruņoto spēku civilajam darbiniekam, atvaļinātam karavīram, Aizsardzības ministrijā un tās padotībā esošajās iestādēs nodarbinātajiem.

Prasība par oficiālās elektroniskās adreses obligātu izmantošanu minētajām personām tiks piemērota no šā gada 1. maija. Līdz šim oficiālās elektroniskās adreses izmantošana aizsardzības nozarē obligāta bija tikai rezerves karavīriem.

Aizsardzības nozares darbība ir vērsta uz valsts aizsardzības interešu aizsardzību, un jebkura informācija, tostarp saziņa ar personālsastāvu, nereti ir uzskatāma par aizsargājamu, līdz ar to oficiālās elektroniskās adreses ieviešana nodrošinās informācijas aizsardzību attiecīgās situācijās.

Tāpat tiks atrisināts jautājums par pastāvīga un droša saziņas kanāla izveidi, nodrošinot efektīvu un mūsdienām atbilstošu attālinātu komunikāciju arī ar visiem zemessargiem, kuri, ņemot vērā dienesta specifiku Zemessardzē, ikdienā tiek apzināti, veicot saraksti uz deklarēto adresi vai uz personiskajām e-pasta adresēm.

Ar oficiālās elektroniskās adreses starpniecību tiks īstenota ikdienas saziņa, kas ietvertu ne tikai vispārīgu informāciju par mācībām un uzdevumiem, bet arī būs izmantojama juridisko un finanšu jautājumu risināšanā, piemēram, izsniegto materiāltehnisko līdzekļu inventarizēšanā.

Šādas izmaiņas likumā būtiski mazinās arī administratīvo un finansiālo slogu fizisku vēstuļu sagatavošanā un izsūtīšanā, vai informējot personālu telefoniski.

Ieviešot oficiālās elektroniskās adreses obligātu izmantošanu, Aizsardzības ministrija šādi atbalstīs valsts pārvaldes vienoto pāreju saziņā ar fiziskajām un juridiskajām personām izmantot e-adresi.

E-adrese ir mūsdienīgs, drošs, efektīvs un ērts saziņas rīks ar vairāk nekā 3000 valsts un pašvaldību iestādēm jebkurā laikā no jebkuras atrašanās vietas, ko ikviens Latvijas iedzīvotājs un uzņēmējs var sev izveidot un lietot jau no 2019. gada. Plašāka informācija par oficiālās elektroniskās adreses darbības principiem un tās izveidošanas pamācība pieejama ŠEIT.

Ar Oficiālās elektroniskās adreses likumu var iepazīties ŠEIT.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU