DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. februārī, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Arī pēc ārkārtējās situācijas beigām tiesas savā darbā ievēros nepieciešamos piesardzības pasākumus

Pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas, no 1. marta Latvijas tiesās tiks ievērotas nepieciešamās epidemioloģiskās drošības prasības atbilstoši tiesu darba specifikai, jo tiesu darbs gan ārkārtējās situācijas laikā, gan pēc tās beigām turpinās nepārtrauktības režīmā. Arī pēc 1. aprīļa tiks saglabātas iespējas tiesai noteiktos gadījumos izskatīt lietu rakstveida procesā vai izmantot videokonferenci.

Atbilstoši valdības lēmumam līdz 1. aprīlim norisinās ar Covid-19 pandēmijas izplatības mazināšanu saistīto ierobežojumu pakāpeniska mīkstināšana, kas līdzšinējo tiesu darbu būtiski neietekmē, jo arī ārkārtējās situācijas laikā tiesu darbs netika apturēts.

Tieslietu ministrija norāda, ka tiesu darbā līdz tālākiem valdības lēmumiem tiek saglabātas jau iepriekš noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības: sejas maskas (medicīniskās sejas maksas vai FFP2 respiratora) lietošana tiesas telpās; 2 metru distances ievērošana, kur tas ir iespējams; telpu vēdināšana, kā arī attālināta darba rekomendācija un Covid-19 sertifikāta prasība visiem tiesnešiem un tiesu darbiniekiem.

Jebkuru neskaidrību gadījumā Tieslietu ministrija aicina lietas dalībniekus sazināties ar attiecīgo tiesu. Visu Latvijas tiesu kontaktinformācija ir atrodama portālā www.tiesas.lv.

Papildu informācija:

Ministru kabineta 15. februāra sēdē tika apstiprināts plāns pakāpeniskai un atbildīgai drošības pasākumu mazināšanai, paredzot grozījumus Ministru kabineta 2021. gada 9. oktobra rīkojumā Nr. 720 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" un Ministru kabineta 2021. gada 28. septembra noteikumos Nr. 662 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai".

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Ārkārtējā situācija, kas tika izsludināta, lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi, ir noslēgusies. No 1. marta iedzīvotājiem saistoši epidemioloģiskās drošības pasākumi un ierobežojumi ir apkopoti Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU