DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
23. februārī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide
1
1

Iepazīsti gaisa piesārņojuma veidošanos un tā monitoringu valsts tīklā

VSIA “Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs” speciālisti izstrādājuši septiņas infografikas ar mērķi izglītot sabiedrību par gaisa piesārņojuma avotiem, vietējā piesārņojuma ietekmējošajiem faktoriem, valsts monitoringa tīklu un gaisa kvalitātes indeksiem.

Mūsdienās gaisa piesārņojuma problēma, īpaši pilsētās, ir ļoti aktuāla. Piesārņojošās vielas gaisā spēj izmainīt vides apstākļus, tiek nodarīts kaitējums cilvēka veselībai un ekosistēmai. Brīžos, kad tiek novērota gaisa kvalitātes pasliktināšanās, tiek pievērsta sabiedrības uzmanība, lai iedzīvotāji, īpaši jutīgā cilvēku daļa, zinātu, kā rīkoties esošajā situācijā.

“Bieži saņemam jautājumus par gaisa kvalitātes tēmu. Speciālistiem tā ir vispārzināma informācija, bet sabiedrībai, kas ikdienā nav saistīta ar gaisa kvalitāti, interesē gan piesārņojuma avoti, gan ietekmējošie faktori. Tāpat visus interesē arī gaisa kvalitātes indekss, tā ietekme uz cilvēka veselību un tas, kā tiek nodrošināts valsts monitorings,” komentē Iveta Indriksone, LVĢMC Monitoringa daļas vadītāja.

LVĢMC speciālisti apkopojuši plašo informāciju par gaisa kvalitāti un izstrādājuši septiņas infografikas:

  • Par modernizēto valsts atmosfēras gaisa kvalitātes tīklu;
  • Par pārrobežu piesārņojuma avotiem;
  • Par vietējo piesārņojuma līmeni veidojošiem avotiem;
  • Par vietējo piesārņojuma līmeni ietekmējošiem faktoriem;
  • Par gaisa kvalitātes indeksiem (GKI);
  • Par gaisa kvalitātes novērojumu datu plūsmu;
  • Par atmosfēras nokrišņu kvalitātes novērojumiem.

“Ceram ar šīm infografikām izglītot sabiedrību gaisa kvalitātes jautājumos. Skaidrs, ka tēma ir ļoti plaša un infografikās nav vietas pilnīgi visai informācijai, bet domājam, ka būsim atbildējuši uz tiem jautājumiem, kurus saņemam visbiežāk gan no iedzīvotājiem, gan medijiem,” papildina Iveta Indriksone.

Infografikas pieejamas LVĢMC mājaslapā, kā arī tiks publicētas uzņēmuma sociālo tīklu kontos.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU