DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
25. janvārī, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

Mežacūku un staltbriežu medības ar dzinējiem vai traucēšanu atļautas līdz 13. februārim

Valsts meža dienests lēmis pagarināt staltbriežu medību termiņu līdz 13. februārim, kā arī līdz šim datumam atļaut meža cūku un staltbriežu medības ar dzinējiem vai traucēšanu. Vienlaikus dienests aicina staltbriežu medībās sezonas pagarinājumā ievērot izvēles principu un medīt teļus un buļļus.

Valsts meža dienests (VMD) lēmis 2021./2022. gada medību sezonā pagarināt staltbriežu medību termiņu, nosakot to līdz 13. februārim, kā arī līdz 13. februārim atļaut mežacūku un staltbriežu medības ar dzinējiem vai traucēšanu. Šādi lēmumi pieņemti, lai sekmētu staltbriežu noteiktā pieļaujamā nomedīšanas apjoma izpildi, kas nepieciešama postījumu novēršanai mežsaimniecības un lauksaimniecības kultūrām, un ierobežotu Āfrikas cūku mēra izplatīšanos mežacūku populācijā.

Mežacūkas ir atļauts medīt cauru gadu, un šajā medību sezonā ir atļauts nomedīt 32 064 dzīvniekus. Līdz 24. janvārim VMD saņēmis informāciju par 17 519 nomedītām mežacūkām. Staltbriežu buļļus atļauts medīt no 1. septembra līdz 31. janvārim, bet teļus un govis – no 15. augusta līdz 31. janvārim. Vienlaikus Medību noteikumi paredz iespēju pagarināt medību termiņu. Šajā medību sezonā atļauts nomedīt 28 610 staltbriežus, un VMD saņēmis informāciju par 15 125 nomedītiem dzīvniekiem. VMD medniekus aicina staltbriežu medību sezonas pagarinājumā ievērot izvēles principu un medīt tikai teļus un buļļus.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU