DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. janvārī, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Valsts prezidents un Latvijas Bankas prezidents: valstī jāattīsta atjaunojamo energoresursu ražošana

FOTO: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

24. janvārī Valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī tikās ar Latvijas Bankas prezidentu Mārtiņu Kazāku, galvenokārt pārrunājot energoresursu cenu kāpuma ietekmi uz ekonomiku un iedzīvotāju dzīves kvalitāti.

Tikšanās dalībnieki bija vienisprātis, ka svarīgi atbalstīt to sabiedrības daļu, kas visvairāk cieš no cenu straujā kāpuma, it īpaši nabadzības riskam pakļautos cilvēkus. “Nepieciešams mērķēts atbalsts maznodrošinātākajiem sabiedrības pārstāvjiem uz noteiktu laika periodu. Vienlaikus, arī ņemot vērā Eiropas zaļā kursa izaicinājumus, ir jāatbalsta atjaunojamo energoresursu ražošana Latvijā, lai tuvākajā nākotnē mēs spētu aizvietot importētos energoresursus ar pašu saražoto, tai pašā laikā īstenojot energoefektivitātes projektus,” uzsvēra M. Kazāks.

Valsts prezidents un M. Kazāks pārrunāja atjaunojamo energoresursu attīstības iespējas un atzinīgi novērtēja VAS “Latvenergo” pieņemto 10 gadu attīstības programmu, kas tai skaitā vērsta uz atjaunojamo energoresursu ražošanu.

Sarunā E. Levits un M. Kazāks apsprieda arī citus tautsaimniecībai aktuālus jautājumus – inflācijas tendences, iespējamos ekonomiskās attīstības riskus, nepieciešamību investēt valsts ilgtspējas attīstībā un konkurētspējā, kreditēšanas attīstību Latvijā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU