DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. janvārī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

Rīgas Zooloģiskajā dārzā Tumsas laiks beidzies

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Publicitātes foto

10. janvārī Rīgā diena jau būs par 28 minūtēm garāka, nekā ziemas Saulgriežos un, līdz ar vistumšākajām gada nedēļām, beigsies arī “Ziemas nakts pasākumi” Rīgas Zooloģiskajā dārzā, kas ilga no 9. decembra. Līdz šodienai nesteidzīgas vakara pastaigas pa noslēpumaini izgaismoto zoodārzu jau baudījuši gandrīz 5000 apmeklētāji, bet priekšā vēl šī nedēļas nogale, kad meteorologi sola tikai pāris grādus zem nulles, kas nozīmē, ka omulīgi jutīsies gan dzīvnieki mītnēs un aplokos, gan arī tie apmeklētāji, kuri novērtēs iespēju  iegādāties biļetes līdz plkst. 19.00 un nesteidzīgi vērot dzīvniekus līdz pat 21.00.

Neapšaubāmi, vislielākie ieguvēji būs tie zinātkārie ļaudis, kas vakaros pulksten 18.00 dosies ekskursijā gida pavadībā. Dalībnieku skaits gan ir ierobežots, tāpēc iepriekš jāpiesakās bezmaksas tiešsaistes platformā Bookla (https://bookla.com/lv/company/rigas-nacionalais-zoologiskais-darzs-ekskursija), vai pa telefonu 29135839. (Plašāk te: https://rigazoo.lv/lv/jaunumi/zoodarza-jaunumi/ziemas-naktis-aicinam-uz-vakara-ekskursiju-728)

Dzīvniekiem nu atkal nāksies pierast pie īsāka “darba laika” un daži par to noteikti būs pat noskumuši, jo “Ziemas nakts” pasākumu laikā apmeklētāju klātbūtnē baudīja “vēlās vakariņas”. Tā, vēl līdz pat 9. janvāra vakaram:

  • 18.15 ar burkāniem pie Lauku sētas mielosies lamas alpakas;
  • 18.30 pekaru saime saņems krietnu spainīti ar ozolzīlēm;
  • 19.00 vakariņos žirafes Kimi un Vakilija;

Vissaskumušākais, protams, būs ziemeļbriedis Elmo, kura vakara ķērpju mielastu apmeklētāji vēl var vērot ik vakaru 19.30. Viņš “Ziemas nakts” pasākumu laikā ieguvis ļoti daudz draugu, jo uz aicinājumu ar 20 EUR apmaksāt viņa saimes ikdienas ķērpju normu līdz šim atsaukušies 97 zoodārza draugi, saziedojot 2340 EUR. Tā kā katra ziedotāja vārds tiek akurāti reģistrēts Elmo barošanas kalendārā, tad ziemeļbriežu publiskā barošana turpināsies arī pēc “Ziemas nakts” pasākumu beigām – katru dienu plkst. 13.30. Bet visi ziedojumi, kas reģistrēti līdz 9. janvārim (ieskaitot) piedalīsies Elmo 7 kilogramus smago ragu izlozē. Par iespējām vēl piedalīties lasām šeit: https://rigazoo.lv/lv/atbalsti/ziedo-ziemelbriedim-elmo

Nu ik diena kļūs arvien garāka un daudzu dzīvnieku iekšējais kalendārs nekļūdīgi vēsta par pavasara tuvumu. Tikko pēdējais apmeklētājs izgājis pa izgaismotajiem zoodārza vārtiem, no pūču mītnes jau atskan piesardzīga ūjināšana. Pāviem jau pilnībā ataugušas astes un pavisam drīz tie uzsāks dižošanos riestā un arī Japānas dzērvēs jau iemēģina dejas soli. Katram gadalaikam un katram mēnesim zoodārzā ir sava pievilcība un savi pārsteigumi. Nāc, un iepazīsti dzīvnieku pasauli!

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU