DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
01. janvārī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tava drošība

Gadu mijas naktī saņemti 66 izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 31. decembra plkst. 06.30 līdz 1.janvārim plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 66 izsaukumus – 28 uz ugunsgrēku dzēšanu, 22 uz glābšanas darbiem, bet 16 izsaukumi bija maldinājumi.

Šorīt plkst.05.55 saņemts izsaukums uz F.Varslavāna ielu Rēzeknē, kur vienstāvu mājas pagrabā dega sadzīves priekšmeti un griesti 30m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies četri cilvēki, no kuriem divi tika nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Plkst.07.48 ugunsgrēka likvidēts. Dūmu detektors mājoklī nebija uzstādīts.

Plkst.02.27 saņemts izsaukums Augšdaugavas novada Laucesas pagastu, kur deg divstāvu mājas pagrabs, siena un jumts. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās seši cilvēki. Dzēšana turpinās.

Plkst.01.26 VUGD saņēma informāciju no Valsts policijas kolēģiem, ka Brocēnos atrodas salūta iepakojums, kurš sastāv no apmērām 60 blokiem, bet nostrādājuši bija tikai 5 vai 6. Notikuma vietā degšana netika konstatēta. Salūta kasti ievietoja metāla atkrituma konteinerā, kas tika piepildīts ar ūdeni, un apdraudējums tika novērsts. Plkst.01.58 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

Plkst.00.39 saņemts izsaukums uz Ziemeļblāzmas ielu Rīgā, kur deviņstāvu mājas augšējā stāvā dega dzīvoklis 42m2 platībā. No piedūmotās ēkas tika evakuēti astoņi cilvēki. Plkst.02.45 ugunsgrēks likvidēts.

Plkst.00.13 tika saņemts izsaukums Kāpu ielā Valmierā, kur saskaņā ar sākotnējo informāciju vienstāva saimniecības ēkas jumtā bija trāpījusi petarde, kā rezultātā sāka gruzdēt siens 0,5m2 platībā. Plkst.00.33 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

Pēc pusnakts saņemti deviņi izsaukumi, kur dega atkritumi un piecos no šiem gadījumiem blakus vai tvertņu tuvumā atradās izlietotas pirotehnikas kastes.

Vakar plkst.20.56 tika saņemts izsaukums uz Vangažiem, kur piecstāvu mājas otrā stāva dzīvoklī dega sadzīves priekšmeti 8m2 platībā. No piedūmotā dzīvokļa izglābts kaķis un trīs cilvēki, no kuriem divi bija cietuši un tika nodoti NMPD mediķiem. Plkst.22.25 ugunsgrēks likvidēts. Dūmu detektors mājoklī netika konstatēts. Ugunsgrēka iespējamais iemesls saistīts ar neuzmanīgu rīcību ar uguni – kaķis, iespējams, bija apgāzis degošu sveci.

Plkst.19.37 tika saņemts izsaukums Brīvības gatvē Rīgā, kur četrstāvu ēkas augšējā stāva dzīvoklī dega gulta, istabas siena un griesti 25m2 platībā. No degošā dzīvokļa izglābti četri cilvēki, kuri tika nodoti NMPD mediķiem. Plkst.21.47 ugunsgrēks likvidēts. Dūmu detektors mājoklī netika konstatēts. Iespējamais ugunsgrēka iemesls saistīts ar neuzmanīgu smēķēšanu telpās.

Plkst.17.23 VUGD saņēma izsaukumu uz Ģertrūdes ielu Rīgā, kur sešstāvu ēkas otrā stāva dzīvoklī dega egle un galds 2m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās evakuējās seši cilvēki. Plkst.18.35 ugunsgrēks likvidēts. Dūmu detektors mājoklī bija uzstādīts.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU