DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. decembrī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Vēstnieks Reinis Trokša iesniedz akreditācijas vēstules Uzbekistānas Republikas prezidentam

2021. gada 27. decembrī Taškentā notika Latvijas Republikas ārkārtējā un pilnvarotā vēstnieka Uzbekistānas Republikā Reiņa Trokšas akreditācija. Svinīgā ceremonijā Latvijas vēstnieks iesniedza akreditācijas vēstuli Uzbekistānas Republikas prezidentam Šavkatam Mirzijojevam (Shavkat Mirziyoyev).

Prezidents Šavkats Mirzijojevs atzinīgi novērtēja Latvijas atbalstu Uzbekistānai Eiropas Savienības un starptautisko organizāciju ietvaros, kā arī uzsvēra veiksmīgo divpusējo sadarbību un perspektīvas tirdzniecības veicināšanā, īstenojot kopīgus projektus transporta, lauksaimniecības,  farmācijas, tūrisma, kā arī informāciju tehnoloģiju jomās. Prezidents aicināja Latvijas uzņēmējus iepazīties ar Uzbekistānā notiekošajām reformām un meklēt jaunas sadarbības iespējas.  

Vēstnieks Reinis Trokša pauda gandarījumu par divpusējo attiecību pozitīvo dinamiku, regulāro politisko dialogu un veiksmīgo sadarbību virknē nozaru. Viņš piekrita, ka Uzbekistānā īstenotās reformas stiprina jau esošo ekonomisko sadarbību, kā arī atver jaunas iespējas abu valstu uzņēmējiem, īpaši tādās jomās kā informāciju tehnoloģijas, zaļās tehnoloģijas un citās perspektīvās nozarēs. Vēstnieks izteica Latvijas gatavību arī turpmāk sniegt praktisku atbalstu Uzbekistānai tās reformu īstenošanā.

2022. gadā apritēs 30 gadi, kopš Latvijas un Uzbekistānas diplomātisko attiecību nodibināšanas.

Vēstnieks  Reinis Trokša pienākumus uzsāka pildīt 2021. gada 10. septembrī, amatā nomainot vēstnieku Mihailu Popkovu, kas Latvijas intereses Uzbekistānā pārstāvēja kopš 2017. gada.c

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU