DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. decembrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Līdz 11. janvārim pagarināts termiņš, kurā kultūras pasākumu rīkotāji var pieteikt biļešu kompensācijas VKKF

Valdība 7. decembra sēdē lēma atbalstīt Kultūras ministrijas (KM) priekšlikumu pagarināt termiņu, kurā kultūras pasākumu rīkotāji var pieteikties atbalstam Valsts kultūrkapitāla fondā (VKKF), lai saņemtu biļešu naudas kompensācijas par atceltajiem pasākumiem vai epidemioloģisko drošības pasākumu izpildes nodrošināšanai anulētajām biļetēm uz kultūras norisēm.

Iepriekš pieteikumu iesniegšanai VKKF atbalsta programmā Covid-19 ietekmētajiem kultūras pasākumu rīkotājiem „Kultūras pasākumu rīkotāju biļešu kompensācija” (5.kārtā) bija noteikta līdz š.g. 6. decembra plkst. 12:00.

Līdz ar šo lēmumu precizētie VKKF atbalsta programmas nosacījumi paredz, ka atbalsts par skatītājiem atgrieztajām biļetēm uz pasākumiem, kas atcelti ārkārtējās situācijas laikā (no 2021. gada 11. oktobra līdz 2022. gada 11. janvārim, biļešu naudas izmaksu veicot līdz 2022. gada 30. jūnijam), tiek veikts 80% apmērā no biļešu cenas un var tikt saņemts šādos gadījumos:

  • par ārkārtējās situācijas laikā atceltajiem pasākumiem par biļetēm, kas pārdotas līdz 2021. gada 11. novembrim;
  • par publisku pasākumu norises aizliegumu laikā no 2021. gada 21. oktobra līdz 2021. gada 15. novembrim (atcelto pasākumu biļetēm, kas pārdotas līdz 2021. gada 20. oktobrim);
  • par ārkārtējās situācijas laikā notiekošu pasākumu biļetēm, kas pārdotas līdz 2021. gada 11. novembrim un pasākumu rīkotāji skatītājiem anulējuši biļeti samazinātā skatītāju skaita dēļ, lai kultūras norises telpā nodrošinātu epidemioloģiskās drošības prasības.

Jau ziņots, ka no š.g. 15. novembra publisko pasākumu norisē tika noteikti jauni drošības pasākumi Covid-19 izplatības ierobežošanai – no 1 000 uz 500 personām samazināts pieļaujamo apmeklētāju skaits un aizliegta stāv-pasākumu norise. Līdz ar to faktiski var notikt tikai kultūras pasākumi, kuros apmeklētāji atrodas fiksētās, personalizētās sēdvietās, un, atkarībā no zāles konfigurācijas telpu faktiskā ietilpība ir 40-60% (ņemot vērā to, ka sēdvietas jāizkārto pamīšus pa divām – šaha galdiņa formāta, starp katrām aizpildītām paredzot vismaz divas brīvas sēdvietas).

Kultūras pasākumu organizēšana daudziem kultūras norišu organizatoriem šobrīd ir kļuvusi ekonomiski neiespējama - saskaņā ar nozares sniegto informāciju, pie pasākuma aizpildījuma, kas ir tuvs 100%, organizators var gūt 5% līdz 20% peļņu no tā rīkošanas, savukārt organizējot pasākumu pie aptuveni 50% aizpildījuma, pasākums nes zaudējumus.

Kultūras norišu organizatori ir spiesti atcelt pasākumus, kuru norise bija plānota no 2021. gada 15. novembra līdz 2022. gada 11. janvārim, tostarp Ziemassvētku un Jaunā gada pasākumus, kuru pārcelšana norises tematikas dēļ nav iespējama.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Ārkārtējā situācija, kas tika izsludināta, lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi, ir noslēgusies. No 1. marta iedzīvotājiem saistoši epidemioloģiskās drošības pasākumi un ierobežojumi ir apkopoti Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU