DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. decembrī, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Valsts sekretārs Andris Pelšs akreditācijas vizītēs pieņem jaunos Lietuvas, Japānas un Ziemeļkorejas vēstniekus

2021. gada 3. decembrī Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs akreditācijas vizītēs pieņēma jaunos Lietuvas, Japānas un Ziemeļkorejas vēstniekus Latvijā.

A. Pelšs un Lietuvas vēstnieks Valds Lastausks (Valdas Lastauskas) atzinīgi novērtēja abu valstu ciešo dialogu un aktīvo amatpersonu vizīšu apmaiņu, uzsverot, ka Latvijas un Lietuvas sadarbībai ir stipras tradīcijas. Tikšanās laikā tika pārrunātas arī starptautiskās politikas aktualitātes, to skaitā Rīgā notikusī NATO ārlietu ministru sanāksme. Amatpersonas vienojās turpināt ciešos kontaktus un koordināciju par aktuālo situāciju uz Eiropas Savienības (ES) ārējās robežas un notikumiem Baltkrievijā un Ukrainā. Sarunas partneri bija vienisprātis, ka kopīgi jāstrādā pie Rail Baltica projekta un Baltijas valstu elektrotīklu sinhronizācijas ar Eiropu.

Tiekoties ar Japānas vēstnieku Jasuši Takasi (Yasushi Takase), tika novērtēta izcilā Latvijas un Japānas sadarbība politikas, ekonomikas, kultūras un izglītības jomā, un sarunu partneri apņēmās turpināt veicināt augsta līmeņa vizīšu apmaiņu. Latvijas un Japānas divpusējās attiecībās pēdējo gadu laikā ir vērojama pozitīva dinamika, un šogad tika svinīgi atzīmēta abu valstu draudzības simtgade. Valstu starpā izveidojies arī aktīvs ekonomiskais dialogs, kas paver iespējas tālākiem sadarbības projektiem informācijas un komunikācijas tehnoloģiju, transporta, loģistikas un atjaunojamās enerģijas jomā. A. Pelšs uzsvēra, ka liela nozīme ir ne tikai divpusējai, bet arī reģionālajai sadarbībai, un pievērsa uzmanību Trīs jūru iniciatīvai. Valsts sekretārs aicināja 2022. gada jūnijā Rīgā plānotajā Trīs jūru iniciatīvas samitā un biznesa forumā piedalīties arī augsta līmeņa Japānas valsts pārstāvi. A. Pelšs uzsvēra Latvijas sadarbību ar Japānu kā līdzīgi domājošu partneri stratēģiski nozīmīgajā Indijas un Klusā okeāna reģionā. Vēstnieks J. Takase atzīmēja arī līdzšinējo veiksmīgo sadarbību starptautiskajās organizācijās, ko raksturo kopīgas vērtības un principi, tostarp izpratne par demokrātiju, cilvēktiesībām un likuma varu.

Sarunā ar Korejas Tautas Demokrātiskās Republikas (Ziemeļkorejas) vēstnieku Ri Vonguku (Ri Won Guk) valsts sekretārs uzsvēra, ka šogad aprit 30 gadu, kopš Latvija kļuva par ANO dalībvalsti, un vienā dienā ar Latviju, Lietuvu un Igauniju par ANO dalībvalstīm kļuva arī Ziemeļkoreja un Dienvidkoreja. A. Pelšs atzina, ka Latvija ir gatava dialogam ar Ziemeļkoreju plašākas ES un Ziemeļkorejas sadarbības ietvarā, ja Ziemeļkoreja izpildīs starptautiskās saistības. Valsts sekretārs pauda Latvijas atbalstu miera un drošības centieniem Korejas pussalā un aicināja Ziemeļkoreju atgriezties pie sarunām par kodolatbruņošanos. Uzmanība tika vērsta arī uz nepieciešamību novērst starptautiskās sabiedrības bažas, kas saistītas ar cilvēktiesību situāciju Ziemeļkorejā. Vēstnieks apliecināja gatavību stiprināt dialogu starp Latviju un Ziemeļkoreju un nepieciešamību pēc vizīšu apmaiņas, lai veicinātu izpratni par situāciju abās valstīs. Vienlaikus vēstnieks atzina, ka ES nepieciešams pārskatīt savu politiku iepretim Ziemeļkorejai. Ziemeļkorejas vēstnieks rezidē Stokholmā, Zviedrijā, un ir akreditēts visās Ziemeļvalstīs un Lietuvā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU