DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
02. decembrī, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Vairāk nekā 800 būvspeciālistu papildina BIM teorētiskās un praktiskās prasmes

Šajā gadā vairāk nekā 800 būvniecībā iesaistīto speciālistu bez maksas paaugstinājuši savas prasmes un papildinājuši zināšanas būves informācijas modelēšanas (BIM) praktiskajā lietošanā projektēšanas un būvdarbu procesos, kā arī ieviešanā savos uzņēmumos.

Šī gada apmācībās zinoši un praktizējoši Latvijas BIM speciālisti Kristaps Ritvars Ronis, Jānis Berķis, Artūrs Neiburgs, Jurģis Zemītis, Dārta Ļaudaka un Māris Kaļinka piedāvāja četrus praktisko nodarbību kursus darbam ar specializētām BIM programmatūrām (BIM modelēšana arhitektūras un būvkonstrukciju projektēšanā, BIM modelēšana inženiersistēmu projektēšanā, BIM koordinēšana un BIM savietotā modeļa izmantošana būvniecības procesā) un divus praktiskos seminārus vispārīgākam ieskatam (BIM praktiskā ieviešana uzņēmumā un labākā prakse, 3D skenēšana izejas datu ieguvē, apstrādē un BIM modeļu izveidē). Pielāgojoties epidemioloģiskajai situācijai, kursi notika attālinātā formātā, kas ļāva tajos piedalīties visu Latvijas reģionu pārstāvjiem. Būtisku atbalstu kursu norisei sniedza Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Būvniecības digitalizācijas centrs, nodrošinot attālināto nodarbību norisei nepieciešamos mūsdienīgākos mācību resursus un risinājumus.  

Apmācību kursi pulcēja plašu dalībnieku loku, jo tie veidoti tā, lai būtu noderīgi gan speciālistiem ar minimālām, gan plašākām BIM priekšzināšanām. 26% visu dalībnieku izmantoja iespēju šo apmācību ietvaros apgūt divus un vairāk kursus. Pateicoties dažādajam kursu tematu lokam, ar šī gada apmācību programmu izdevies sasniegt dažādas būvspeciālistu grupas: 15% visu dalībnieku pārstāvēja arhitektūras jomu; 13% – ēku būvdarbu vadību un būvuzraudzību; 13% – inženierkomunikāciju projektēšanu; 11% – mērniecību un ģeodēziju; 10% – ēku būvkonstrukciju projektēšanu; 6% – būvniecības darbu pasūtītājus; 6% – inženierbūvju būvdarbu vadību un būvuzraudzību; 6% – inženierkomunikāciju būvdarbu vadību un būvuzraudzību; 6% – būvniecību kontrolējošās institūcijas; 5% – inženierbūvju projektēšanu; 4% – būvniecības procesu tāmēšanu; 3% – nekustamā īpašuma apsaimniekošanu; 2% – citas jomas, tai skaitā būvniecības izglītības pārstāvjus. 

Apmācību dalībnieki atzinīgi novērtē pasniedzēju darbu, iegūtās zināšanas un cer, ka nākotnē tiks rīkotas tematiski vēl plašākas apmācības. Viņus interesētu detalizētāka BIM projektos izmantojamo programmatūru un rīku, tai skaitā arī bezmaksas programmu apguve, iespēja vairāk praktizēties šo programmu lietošanā, sistematizēta BIM izmantošana tāmju izveidē, būvdarbu plānošanā un pārējā būvniecības laikā. Liela interese ir arī par 3D punktu mākoņu apstrādes programmām un to lietojumu.  

Mācības organizēja RTU Būvniecības digitalizācijas centrs sadarbībā ar SIA «CMB Inženieru kompetences centru», un tās īstenotas SIA «Latvijas standarts» iepirkumā «Apmācību programma BIM praktiskai pielietošanai projektēšanas un būvdarbu procesa ietvaros: izstrāde un apmācību īstenošana» (ID nr. LVS 2021/1). 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU