DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. novembrī, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Aicinām vakcinēties pret Covid-19 Alūksnes vakcinācijas centrā

Alūksnes vakcinācijas centrā, kas atrodas Alūksnes Kultūras centra telpās Brūža ielā 7, turpinās vakcinācija pret Covid-19, ko nodrošina AS “Veselības centru apvienība”. Ir iespējams saņemt kā pirmo un otro vakcīnas devu, tā arī balstvakcīnu.

Vakcinācija notiks šādos datumos:

  • 26.11.2021. darba laiks 09.00 – 17.00 (Janssen, Pfizer, Moderna pirmā un otrā pote)*
  • 30.11.2021. darba laiks 09.00 – 17.00 (Janssen, Pfizer, Moderna pirmā un otrā pote)*
  • 06.12.2021. darba laiks 09.00 – 17.00 (Janssen, Pfizer, Moderna pirmā un otrā pote)*
  • 11.12.2021. darba laiks 09.00 – 17.00 (Janssen, Pfizer, Moderna pirmā un otrā pote)*

*Pusdienu pārtraukums 13.00 – 13.30

Informējam, ka Alūksnes Kultūras centrā izvietotajā vakcinācijas centrā ir iespējams saņemt arī balstvakcīnu tām iedzīvotāju grupām, kam šobrīd tā tiek ieteikta un ir pieejama. Ja vēlaties saņemt balstvakcīnu, lūdzam līdzi ņemt potēšanas pasi (ja tajā tika izdarītas atzīmes par iepriekšējām vakcinācijas pret Covid-19 reizēm), vai arī talonu, ko veicot pirmreizējo vakcināciju izsniedza vakcinācijas centrā.

Šobrīd balstvakcināciju STINGRI REKOMENDĒ veikt:

Vecuma grupai no 65 gadiem –

  • 6 mēnešus pēc pilnas vakcinācijas kursa pabeigšanas, ja vakcinācija veikta ar Pfizer/BionTech vakcīnu Comirnaty, ar AstraZeneca vakcīnu Vaxzevria vai ar jaukta veida vakcīnām;
  • 6-8 mēnešus pēc pilnas vakcinācijas kursa pabeigšanas, ja vakcinācija veikta ar Moderna vakcīnu Spikevax;

Vecuma grupai no 18 gadiem – ja vakcinācija veikta ar Johnson&Johnson vakcīnu Janssen un vakcinācijas kurss pabeigts pirms 8-12 nedēļām;

Vecuma grupai no 50 līdz 64 gadiem – ja ir hroniskas saslimšanas un, ja ir pagājuši:

  • 6 mēneši pēc pilnas vakcinācijas kursa pabeigšanas, ja vakcinācija veikta ar Pfizer/BionTech vakcīnu Comirnaty, ar AstraZeneca vakcīnu Vaxzevria vai ar jaukta veida vakcīnām;
  • 6-8 mēneši pēc pilnas vakcinācijas kursa pabeigšanas, ja vakcinācija veikta ar Moderna vakcīnu Spikevax.

Vecuma grupā no 30 līdz 64 gadiem balstvakcināciju REKOMENDĒ (VAR VEIKT) tiem cilvēkiem, kam ir hroniskas slimības vai ilgstoša saskare ar Covid-19 pacientiem vai nevakcinētiem cilvēkiem, un, kuriem ir pagājuši:

  • 6 mēneši pēc pilnas vakcinācijas kursa pabeigšanas, ja vakcinācija veikta ar Pfizer/BionTech vakcīnu Comirnaty, ar AstraZeneca vakcīnu Vaxzevria vai ar jaukta veida vakcīnām;
  • 6-8 mēneši pēc pilnas vakcinācijas kursa pabeigšanas, ja vakcinācija veikta ar Moderna vakcīnu Spikevax.

Vecuma grupā no 18 līdz 29 gadiem balstvakcināciju IESAKA tikai tiem cilvēkiem, kuri vakcinējušies ar jebkuru vakcīnas veidu, izņemot Janssen, un, ja tiem ir būtiskas blakusslimības, hroniskas slimības, ilgstoša saskare ar Covid-19 pacientiem vai nevakcinētiem cilvēkiem.

Balstvakcinācija NAV nepieciešama, ja pirms, starp vai pēc pirmreizējās vakcinācijas kursa ir bijis pozitīvs Covid-19 tests.

Vakcinācijai ir iespējams pierakstīties iepriekš, zvanot uz vienoto tālruni 8989, vai interneta vietnē www.manavakcina.lv, tāpat katrā no vakcinācijas dienām visas dienas garumā ir iespēja gaidīt rindā bez iepriekšēja pieraksta. Ierodoties uz vakcināciju, jāņem līdzi pase vai ID karte.

Aicinām sekot līdzi atvērtajiem pieraksta datumiem un laikiem interneta vietnē www.manavakcina.lv kalendārā un aktuālajai informācijai par vakcinācijas procesu Alūksnes vakcinācijas centrā pašvaldības mājas lapā www.aluksne.lv un pašvaldības sociālo tīklu kontos!

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, līdz 28. februārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU