DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
23. novembrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība

LM rīko starptautisku divu dienu semināru par Latvijas Bērnu mājas modeli

Labklājības ministrija projekta “Atbalsts Barnahus ieviešanai Latvijā” ietvaros sadarbībā ar Islandes Valsts bērnu tiesību aģentūru, Eiropas sadarbības un attīstības organizāciju (OECD), Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu un Valsts Bērnu tiesības aizsardzības inspekciju rīko starptautisku semināru “Kopā”. Tas notiks š.g. 25. un 26. novembrī tiešsaistes formātā.

Semināra mērķis ir informēt un dalīties pārdomās ar bērnu tiesību aizsargājošo jomu profesionāļiem par starpdisciplinārās sadarbības nozīmi un plānotajām sistēmiskajām izmaiņām lietās, kas saistītas ar vardarbības pret bērniem pierādījumu iegūšanu un fiksēšanu kriminālprocesa ietvaros, lai tos izmantotu tiesā, kā arī par aizsardzības un atbalsta nodrošināšanu cietušajiem. Semināra norisi būs iespējams vērot arī tiešraidē Labklājības ministrijas Facebook kontā 25. novembrī plkst.13.00-17.00 un 26. novembrī plkst.10.00-15.00.

Semināru atklās labklājības ministrs Gatis Eglītis, iekšlietu ministre Marija Golubeva,  piedalīsies profesionāļi no tiesībsargājošām institūcijām (valsts un pašvaldības policijas, tiesu sistēmas), medicīnas sistēmas un sociālās nozares.

“Šis ir ļoti nozīmīgs pasākums, jo tajā piedalīsies dažādu jomu profesionāļi, kas ļaus mums mācīties no viņu pieredzes un zināšanām. Mūsu uzdevums ir šos speciālistus apvienot vienotā komandā, kurai savs darbs jāsāk jau 2022. gada nogalē. Ceru, ka gūsim iedvesmu turpmākajam darbam, jo pasākuma laikā varēsim ieskatīties Islandes, Igaunijas, Īrijas un Slovēnijas Bērnu māju izveidošanas un sadarbības pieredzē. Svarīgi arī, ka valdība tikko akceptēja mūsu dalību Baltijas jūras valstu padomes Barnahus tīklā PROMISE. Tas apvieno Bērnu māju speciālistus visā reģionā, dalās ar pieredzi un apkopo labās prakses piemērus,” sagaidot semināru, saka labklājības ministrs Gatis Eglītis.

Bērna māja jeb Barnahus (islandiešu valodā – māja b­ērniem) ir starptautiski atzīts vadošais starpdisciplinārās un starpinstitucionālās sadarbības modelis bērniem, kuri cietuši no vardarbības vai ir tās liecinieki. Šāds modelis garantē ikvienam bērnam koordinētu un efektīvu institūciju sadarbību un atbalstu, lai novērstu bērna atkārtotu emocionālu traumēšanu laikā, kamēr tiek noskaidrota informācija saistībā ar notikušo vardarbību. Rūpēs par bērna  labāko interešu nodrošināšanu kopā strādā mediķi, psihologi, tiesībsargājošo institūciju un sociālās jomas profesionāļi.

Semināra pirmajā dienā, 25. novembrī, atzīmē Starptautisko dienu vardarbības izskaušanai pret sievieti, un no šīs dienas līdz 10. decembrim šai problēmai pasaulē pievērsta pastiprināta uzmanība.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU