DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. novembrī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Rīgas 2. slimnīca atsāk traumatoloģiskā profila pacientu uzņemšanu

Epidemioloģiskie dati liecina, ka pēdējā laikā samazinās gan jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits, gan arī hospitalizācijas rādītāji. Arī kopējais slimnieku skaits, kuri ārstējas no Covid-19, slimnīcās ir samazinājies. Līdz ar to patlaban ir iespējams pārskatīt gultu izvēršanas plānu Rīgas pašvaldības pārziņā esošajās slimnīcās, pārvirzot resursus šo slimnīcu pamatspecializācijai.

Rīgas 2. slimnīca informē, ka no 14. novembra atsākta traumatoloģiskā profila pacientu uzņemšana, kā arī darbojas traumpunkts, kas arī bija 2. slimnīcas pamatprofils. Patlaban slimnīcā vēl saglabājas 50 Covid-19 pacientu gultas, kurās ir stacionēti 19 pacienti, izrakstīti 14.

Rīgas 1. slimnīcai gultu skaits netiek samazināts, bet pagaidām arī jaunas netiek atvērtas. Šajā slimnīcā tika izveidotas 90 gultas Covid-19 pacientiem, kurās patlaban stacionēts ir 41 pacients, izrakstīti 63.

Vienlaikus ir noteikts, ka, epidemioloģiskajai situācijai pasliktinoties, abām slimnīcām 48 stundu laikā atbilstoši nepieciešamībai jāpalielina Covid-19 pacientu gultu skaits. Rīgas pašvaldība ir lēmusi, ka abās slimnīcās var izveidot 300 šādas gultas.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, līdz 28. februārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU