DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. novembrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Ādažu poligonā notiek Latvijas bruņoto spēku un NATO kaujas grupu kopīgas militārās mācības “Bold Axe”

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

No 12. līdz 14. novembrim Ādažu poligonā norisinās militārās mācības “Bold Axe”, kurās piedalās Nacionālo bruņoto spēku vienības kopā ar NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupām.

Militārajās mācībās piedalās Nacionālo bruņoto spēku Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigādes karavīri, Latvijas Nacionālās Aizsardzības akadēmijas kadeti un karavīri no Latvijā un Igaunijā izvietotajām NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupām.

Mācību mērķis ir pilnveidot sadarbību un savietojamību rotu un kaujas grupu līmenī, izpildot aizsardzības operācijas gan lauka apvidū, gan pilsētvidē. Tāpat mācībās tiek trenēta kaujas gatavība un uzdevumu izpilde ar traucētiem radio sakariem.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot NATO solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm.

Daudznacionālā kaujas grupa Latvijā ir pilnībā integrēta Sauszemes spēku Mehanizētajā kājnieku brigādē un tā sastāv vairāk nekā 1500 karavīriem no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Islandes, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas. NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupa Latvijā dienesta pienākumus pilda rotācijas kārtībā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

Svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas Latvijā sagaidīšanas ceremonija notika 2017.gada 19.jūnijā Ādažu bāzē.

Iedzīvotāju ievērībai!

Mācību laikā var būt dzirdami īslaicīgi trokšņi, kas nenodara kaitējumu apkārtējiem un īpašumam.

Bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz ar izpratni izturēties pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar pastiprinātu militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem.

Militārās tehnikas kolonnas pavada Militārā policija, Valsts policija vai Pārvietošanas koordinācijas centrs. Tuvojoties militārās tehnikas kolonnai, bruņotie spēki aicina autovadītājus ievērot ceļu satiksmes noteikumus un netraucēt kolonnu kustību, piemēram, mēģinot to apdzīt.

Iespēju robežās informācija par Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto aktivitātēm ir pieejama bruņoto spēku Twitter profilā @Latvijas_armija un Facebook lapā @Latvijasarmija.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU