DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
09. novembrī, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība

LPS ar labklājības ministru vienojas par diviem risinājumiem maznodrošināto atbalstam saistībā ar energoresursu cenu pieaugumu

Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) valde ar labklājības ministru Gati Eglīti otrdien, 9.novembrī, vienojās par diviem risinājumiem, kā atbalstīt maznodrošinātos iedzīvotājus saistībā ar energoresursu cenu straujo pieaugumu. Viens no tiem – īstermiņa risinājums - paredz finansējuma piešķiršanu pašvaldībām no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, otrs - līdzfinansējuma paredzēšanu nākamā gada valsts budžetā.

Izklāstot situāciju pašvaldībās, LPS priekšsēdis Gints Kaminskis ministram atgādināja par pagājušajā nedēļā LPS nosūtīto vēstuli, kurā ministrija aicināta izstrādāt īstermiņa risinājumu un iekļaut to Covid19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā  mērķēta atbalsta mehānismu mājokļa izdevumu apmaksai noteiktām nabadzības riskam pakļautām iedzīvotāju grupām, paredzot plašāku mājokļa pabalstu saņēmēju loku nekā noteikts sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā, un šim mērķim pašvaldībām 2022.gadā paredzēt speciālu valsts budžeta mērķdotāciju. LPS ieskatā atbalsta saņēmēju loks jāpaplašina ar atsevišķi dzīvojošiem pensionāriem un atsevišķi dzīvojošām personām ar invaliditāti, kā arī mājsaimniecībām, kurām nav darbspējīgu personu.

Uzklausot LPS piedāvāto risinājumu, ministrs pauda izpratni par situāciju un nepieciešamību meklēt risinājumus pēc iespējas ātrāk. Tāpēc, ministrija sāks darbu pie nepieciešamajiem grozījumiem Covid19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā un aprēķiniem par nepieciešamo finansējumu no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem".

Paralēli tiks turpināts darbs pie tā, lai 2022.gada valsts budžetā tiktu iekļauts līdzfinansējums garantētā minimālā ienākuma pabalsta un mājokļa pabalsta izmaksai 30 % apmērā.

“Paldies ministram par izpratni un operatīvu  pievēršanos šī jautājuma risināšanai un apņemšanos virzīt LPS priekšlikumu par īstermiņa risinājumu, lai pašvaldības finansējumu pabalstu izmaksai maznodrošinātajiem saistībā ar siltumenerģijas tarifu pieaugumu saņemtu pēc iespējas ātrāk. Novērtējam arī  ieceri panākt  30% līdzfinansējuma pašvaldībām mājokļa pabalstam un garantētā minimālā ienākuma pabalstam iekļaušanu nākamā gada valsts budžetā. No savas puses sniegsim visu nepieciešamo informāciju, lai ministrija varētu pēc iespējas ātrāk sagatavot priekšlikumu izskatīšanai Ministru kabinetā un Saeimā, un tas tiktu atbalstīts,” pauž LPS priekšsēdis Gints Kaminskis.

Lai Labklājības ministrija šo priekšlikumu varētu veiksmīgāk argumentēt, pašvaldības no savas puses sagatavos ministrijas lūgto informāciju.

Lai meklētu ilgtermiņa risinājumus maznodrošināto personu atbalstam, piesaistot pašvaldību, LM un EM pārstāvjus nekavējoties sākt darbu, lai izvērtētu vienoto mājokļa regulējumu un nepieciešamās izmaiņas tajā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU