DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
04. novembrī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Rīgas 2. slimnīcā sākta Covid-19 pacientu uzņemšana

Galvaspilsētas pašvaldības pārziņā esošajā Rīgas 2. slimnīcā izveidotas 30 gultas Covid-19 pacientiem un uzņemti jau pirmie astoņi slimnieki. Savukārt Rīgas 1. slimnīcā izveidotas 50 gultas un uzņemti 36 Covid-19 pacienti.

Jau vēstīts, ka Rīgas dome šonedēļ nolēma abās pašvaldības pārziņā esošajās slimnīcās izveidot gultas vismaz 300 Covid-19 pacientiem, Rīgas 2. slimnīcā izbūvējot skābekļa piegādes sistēmu un slimnīcu pārprofilējot tikai Covid-19 pacientu ārstēšanai.

Rīgas 2. slimnīcas personāls jau saņēmis apmācību Covid-19 pacientu ārstēšanai, izbūvēti vairāki skābekļa pievadi, nodrošinot tā piegādi 16 gultām, un jau no rītdienas tiks izveidotas vēl 20 gultas, to kopējam skaitam sasniedzot 50. Palīdzību slimnieku aprūpei sniedz Nacionālo bruņoto spēku (NBS) medmāsas.

Rīgas 1. slimnīcā no 24. oktobra atsākusi darbu nodaļa Covid-19 pacientu ārstēšanai Sākotnēji šajā slimnīcā bija plānots izveidot 50 Covid-19 pacientu gultas, bet tagad to skaitu paredzēts palielināt vismaz līdz 150. Piektdien gultu skaitu plānots palielināt līdz 60, bet nākamās nedēļas sākumā līdz 90. Ja būs nepieciešamība, līdz 15. novembrim kopā tiks izveidotas 150 gultas Covid-19 pacientu ārstēšanai.

Pēc epidemioloģiskās situācijas uzlabošanās plānots slimnīcu darbu atjaunot ierastajā režīmā.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Ārkārtējā situācija, kas tika izsludināta, lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi, ir noslēgusies. No 1. marta iedzīvotājiem saistoši epidemioloģiskās drošības pasākumi un ierobežojumi ir apkopoti Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU