DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Starptautiskā konferencē diskutēs par Sudraba ekonomikas attīstību Baltijas jūras reģionā

2. un 3. novembrī notiks starptautiska konference «Atvērto inovāciju koncepts: Sudraba ekonomikas veicināšana Baltijas jūras reģionā», kurā Latvijas un citu valstu eksperti diskutēs, kā panākt viedu, ilgtspējīgu un iekļaujošu uz senioru vajadzībām un interesēm balstītu tautsaimniecības izaugsmi.

Eiropas sabiedrība noveco, pieaug iedzīvotāju dzīves ilgums. Tiek lēsts, ka 2050. gadā 35% Eiropas iedzīvotāju būs vecāki par 60 gadiem. Demogrāfiskās izmaiņas pieprasa arī ekonomikas transformāciju – tai jākļūst atvērtākai cilvēkiem gados. Tas attiecas gan uz preču un pakalpojumu radīšanu plašā senioru vajadzību lokā – veselība, pārtika, atpūta, labsajūta, finanses, transports, izglītība, saziņas tehnoloģijas utt. –, gan uz darba tirgu, attīstot mūžizglītību un stimulējot gados vecāku cilvēku iekļaušanos uzņēmējdarbībā.

«Šobrīd Latvijā un Eiropā kopumā Sudraba ekonomika ir attīstības sākumposmā. Latvijai ir visas iespējas to veicināt, ļaujot senioriem paaugstināt dzīves kvalitāti: būt vēl sociāli aktīvākiem, spējīgiem par sevi parūpēties un kļūt par veselīgāku senioru paaudzi. Tas dotu iespēju senioriem kļūt arī par atbalstu savām ģimenēm, dažādām Latvijas kopienām un visai sabiedrībai kopumā. Mērķtiecīga Sudraba ekonomikas attīstība varētu veicināt arī ekspatriantu atgriešanos, vēlmi citu valstu senioriem izraudzīties Latviju par mītnes zemi, vairotu ekonomikas izaugsmi un sociālo izaicinājumu risināšanu,» uzsver projekta «Atbalsts viedās specializācijas pieejai sudraba ekonomikā reģionālās inovāciju kapacitātes paaugstināšanai un ilgtspējīgai izaugsmei» eksperte, Banku augstskolas profesore Tatjana Volkova.

Konferencē «Atvērto inovāciju koncepts: Sudraba ekonomikas veicināšana Baltijas jūras reģionā» Latvijas un starptautiskie eksperti diskutēs par viedā sudraba ietvara izstrādi, apspriedīs, kā dalībvalstīs attīstās Sudraba laboratorijas – reģionālas inovāciju platformas jaunu produktu un pakalpojumu radīšanai –, un Digitālais sudraba centrs, kas nodrošinās starptautisku zināšanu apmaiņu un uzņēmējdarbības atbalstu. Tiks arī apspriests, kā par Sudraba ekonomiku runāt ar dažādām sabiedrības grupām. Savukārt otrajā dienā notiks seminārs, kurā tiks prezentēts Baltijas jūras reģiona rīcības plāna projekts sudraba ekonomikas veicināšanai.

Konferenci rīko Rīgas Tehniskā universitāte (RTU). Tā notiks hibrīdrežīmā – klātienē Latvijas vēstniecībā Beļģijas Karalistē un attālināti platformā Zoom. Interesenti varēs norisēm sekot līdzi RTU Facebook. Papildu informācija – https://fb.me/e/9x37Wa6Pw.

Latvijas, Dānijas, Somijas, Igaunijas, Lietuvas un Krievijas partneri īsteno starptautisku Interreg projektu «Atbalsts viedās specializācijas pieejai sudraba ekonomikā reģionālās inovāciju kapacitātes paaugstināšanai un ilgtspējīgai izaugsmei». Latviju projektā pārstāv RTU un biedrība «Connect Latvia». Partneri izstrādā ieteikumus nacionāla mēroga rīcībpolitikas veidošanai Sudraba ekonomikas veicināšanai un tās iespēju kapitalizācijai. Ieteikumi politikas veidošanai Latvijā ir apspriesti ar Ekonomikas ministriju un Labklājības ministriju.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU