DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
25. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Ekonomikas ministrs piedalīsies ES enerģētikas ministru ārkārtas sanāksmē

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs otrdien, 26. oktobrī Luksemburgā piedalīsies Eiropas Savienības (ES) ārkārtas enerģētikas ministru sanāksmē, lai apspriest enerģijas cenu pieauguma ietekmi un iespējamos pasākumus valstu un ES līmenī. Šī jautājuma risināšana ir būtiska, lai neradītu enerģētiskās nabadzības riskus, kā arī neapdraudētu ekonomikas atkopšanos.

 

Sanāksmē plānots pārrunāt īstermiņa un ilgtermiņa risinājumus nacionālajā un ES līmenī, kā arī diskutēt par ES līmeņa rīcību atbalstīt un papildināt dalībvalstu tūlītējos pasākumus, lai mazinātu enerģijas cenu pieauguma ietekmi uz iedzīvotājiem un uzņēmumiem.

Tāpat plānots ministru līmenī pārrunāt Eiropas Komisijas (EK) š.g. 13. oktobrī pieņemto “Paziņojumu par enerģijas cenām”, kurā ir ietverts pasākumu kopums, lai novērstu faktisko cenu pieauguma tūlītējo ietekmi, kā arī atbalstu atjaunojamo energoresursu projektu attīstībā un energoefektivitātes pasākumu ieviešanā vidējā un ilgtermiņā, lai izvairītos no neprognozējamās enerģijas cenu svārstības, ko rada importētie energoresursi.

Reaģējot uz strauji augošajām elektroenerģijas cenām, Latvija operatīvi ieviesa elektrības rēķina cenu kāpuma kompensācijas mehānismu aizsargātā lietotāja grupām, un šobrīd kopā ar pašvaldībām un citām atbildīgajām iestādēm strādā pie mērķēta atbalsta mazturīgām mājsaimniecībām arī apkures rēķinu segšanai.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU