DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
25. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības
1
1

Alūksnes vakcinācijas centrā pieejamas arī Moderna vakcīnas

No šīs nedēļas Alūksnes vakcinācijas centrā ir iespējams pret Covid-19 vakcinēties arī ar Moderna vakcīnām. Tāpat vakcinēties var ar Pfizer/BioNtech un Janssen vakcīnām.

Alūksnes novada pašvaldības izveidotais masu vakcinācijas centrs atrodas Alūksnes Kultūras centra telpās, Brūža ielā 7. Vakcināciju tajā nodrošina AS “Veselības centru apvienība”.

Vakcinācija notiks šādos datumos:

  • 26.10.2021 darba laiks 09.00 – 17.00 (Janssen, Pfizer, Moderna pirmā un otrā pote)*
  • 28.10.2021 darba laiks 09.00 – 17.00 (Janssen, Pfizer, Moderna pirmā un otrā pote)*
  • 30.10.2021 darba laiks 09.00 – 17.00 (Janssen, Pfizer, Moderna pirmā un otrā pote)*

*Pusdienu pārtraukums 13.00 – 13.30

Kā aizvadītajā nedēļā informēja Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļa, šobrīd zināmo labāko un noturīgāko aizsardzību spēj nodrošināt Moderna vakcīna. To, ka tieši šī vakcīna līdz šim radījusi augstāko un noturīgāko imūno atbildi pēc pilna vakcinācijas kursa, apliecina zinātniskie pētījumi un pasaules reālās dzīves efektivitātes pārskati. Tādēļ visiem vakcinācijas pakalpojumu sniedzējiem no 22. oktobra kā pirmo devu vakcinācijai rekomendēts izmantot Moderna vakcīnas, kā arī Janssen (ar rekomendāciju astoņas nedēļas pēc pirmās Janssen devas saņemšanas veikt balstvakcināciju primāri ar mRNS vakcīnām), savukārt Pfizer/BioNTech ražoto vakcīnu izmantot jauniešu vecumā no 12 līdz 25 gadiem vakcinācijai.

Papildus senioru vecumā no 65 gadiem, veselības aprūpes sistēmā strādājošo balstvakcinācijai, kuriem pagājuši 6 mēneši pēc AstraZeneca un Pfizer vakcīnu 2. devas (un nav pārslimota Covid-19 infekcija), kā arī visiem iedzīvotājiem, kuriem pagājušas vismaz 8 nedēļas pēc Janssen vakcīnas 1. devas saņemšanas, tuvākajā laikā balstvakcinācijai primāri ir aicinājums izmantot Moderna vakcīnu.

Vakcinācijai ir iespējams pierakstīties iepriekš, zvanot uz vienoto tālruni 8989, vai interneta vietnē www.manavakcina.lv, tāpat katrā no vakcinācijas dienām visas dienas garumā būs iespēja gaidīt rindā bez iepriekšēja pieraksta.

12 līdz 13 gadus vecus jauniešus vakcinācijai var pieteikt vecāki, zvanot pa tālruni 8989. Jauniešiem vecumā no 12 līdz 13 gadiem vakcinācija ir jāveic vecāka (mātes, tēva vai cita likumiskā pārstāvja) klātbūtnē. Ierodoties uz vakcinācijas kabinetu, jaunietim ir nepieciešama pase vai personas apliecība (ja ir), likumiskajam pārstāvim pase vai personas apliecība vai apliecinošs dokuments par bērnu – ieraksts par bērnu pasē vai dzimšanas apliecība vai notariāli apstiprināta pilnvara.

Jaunieši vecumā no 14 līdz 17 gadiem vakcinācijai var pieteikties:

  •  vietnē www.manavakcina.lv, ja personai ir internetbankas pilnā versija un iespēja autentificēt sevi portālā www.latvija.lv;
  •  zvanot pa tālruni 8989.

Ierodoties uz vakcinācijas kabinetu, jāņem līdzi pase vai personas apliecība.

Aicinām sekot līdzi atvērtajiem pieraksta datumiem un laikiem interneta vietnē www.manavakcina.lv kalendārā un aktuālajai informācijai par vakcinācijas procesu Alūksnes vakcinācijas centrā pašvaldības mājas lapā www.aluksne.lv un pašvaldības sociālo tīklu kontos!

Labs saturs
1
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU