DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
25. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Nebijušā konkursā izaicina radīt pirmās publiski pieejamās 3D drukātās vides instalācijas Latvijā

Līdz 10. novembrim visu Latvijas augstskolu studenti un citi interesanti aicināti pieteikties dalībai pirmajā 3D betona drukāšanas konkursā. Dalībnieki cīnīsies par iespēju savas idejas pārvērst vides objektos.

Konkursu rīko Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina fabrika sadarbībā ar SIA «C2D» projektā «LU inovāciju granti studentiem». Konkursa mērķis ir popularizēt 3D betona drukāšanu un radīt pirmās publiski pieejamās 3D drukātās vides instalācijas Latvijā.

Konkursā aicināti piedalīties arhitektūras, dizaina un mākslas studenti, kā arī 3D drukas, tēlniecības un projektu vadības speciālisti. Konkursā interesenti var piedalīties gan individuāli, gan līdz piecu cilvēku lielās komandās. Reģistrēties dalībai – https://airtable.com/shrVWa88UZ5pdaj9e

Konkurss norisināsies divās daļās. 16. novembrī notiks četru stundu garš ideju hakatons, kam sekos trīs mēnešu ilga padziļināta konceptu izstrāde sadarbībā ar kompetentiem mentoriem. 2022. gada pavasarī profesionāla žūrija novērtēs iesniegtos prototipus. Viena līdz trīs labākās komandas gūs iespēju realizēt savu vides dizaina objekta ideju dzīvē un novietot to Latvijas Universitātes Akadēmiskā centra teritorijā, kā arī pretendēs uz naudas balvu 5000 – 10 000 eiro apjomā. Vairāk informācijas – https://ej.uz/printevent.

3D betona drukāšana ir inovatīvs zinātnes un tehnoloģiju attīstības virziens, kas strauji attīstās visā pasaulē. Tehnoloģija ir ilgtspējīga, nodrošina cilvēkresursu un materiālu efektīvu izmantošanu, kā arī arhitektūras un būvniecības nozarēm piedāvā gandrīz bezgalīgas iespējas, kas saistītas ar formas, izmēra un struktūras brīvību. 

RTU partnerībā ar lielāko sauso un lietošanai gatavo būvmaisījumu ražotāju Baltijas reģionā «Sakret» šopavasar izveidoja Baltijā pirmo 3D betona drukāšanas zinātnisko laboratoriju. Laboratorijā ir RTU zinātnieku un Dizaina fabrikas inženieru izgatavots 3D betona drukas printeris. Tur var drukāt betona masu, izstrādāt prototipus objektu vai konstrukciju detaļu 3D drukāšanai, pētīt un pārbaudīt inovatīvus materiālus, testēt izdrukātus objektus.

RTU Dizaina fabrika ir inovāciju un uzņēmējdarbības platforma ar Baltijā vislabāk aprīkoto prototipēšanas darbnīcu, kvalificētu ekspertu komandu un atbalsta instrumentiem studentiem, zinātniekiem un uzņēmējiem, lai radītu inovāciju idejas, augstas pievienotās vērtības produktus un inženiertehniskus risinājumus.

Konkurss tiek rīkots ar ERAF līdzfinansēta projekta «LU inovāciju granti studentiem» (Nr.1.1.1.3/18/A/007) atbalstu. Lai attīstītu studentos inovatīvo domāšanu, jaunrades prasmes un uzņēmējspējas, Latvijas lielākās augstskolas īsteno vērienīgu projektu, piedāvājot daudzveidīgus un modernus apmācību moduļus, plašas sadarbības iespējas ar industriju, stipendijas un atbalsta instrumentus agrīnu zinātņietilpīgu biznesa ideju attīstīšanai.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU