DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Tieslietu ministrs ar tiesu priekšsēdētājiem pārrunā tiesu darba organizēšanu laikā no šī gada 21. oktobra līdz 14. novembrim

Ceturtdien, 21. oktobrī, Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns rīkoja tikšanos tiešsaistē ar Latvijas tiesu priekšsēdētājiem, lai pārrunātu tiesu darbu laika posmā no  21. oktobra līdz 14. novembrim.

Tikšanās laikā Jānis Bordāns uzsvēra: “Šobrīd mēs esam līdzīgā situācijā kā šī gada sākumā, kad tiesas prata pielāgoties darbam ārkārtējas situācijas laikā un nodrošināja tiesu darba nepārtrauktību un personas tiesības uz taisnīgu tiesu. Arī šobrīd mums jāsamazina cilvēku klātienes kontaktēšanās un personām pieeja tiesām jānodrošina maksimāli attālināti. Pateicos ikvienam tiesu darbiniekam, kurš jau ir vakcinējies pret Covid-19 vai uzsācis vakcinācijas procesu un dod ieguldījumu pilnvērtīgā tiesu darba nodrošināšanā arī ārkārtējās situācijas apstākļos.”  

Tikšanās laikā tieslietu ministram un tiesu priekšsēdētājiem bija vienots redzējums par tiesu darba organizēšanu stingro ierobežojumu laikā no šī gada 21. oktobra līdz 14. novembrim - lietu skatīšanā tiesas maksimāli izmanto rakstveida procesu vai tās izskata attālināti. Gadījumos, kad lietas izskatīšana ir saistīta ar nozīmīgu personas tiesību aizskārumu un objektīvu steidzamību un nav iespējas nodrošināt lietas izskatīšanu ne rakstveidā, ne attālināti, izmantojot videokonferenci, lietu izskata mutvārdu procesā klātienē. Savukārt, ja lietas izskatīšanu nav iespējams nodrošināt rakstveidā vai attālināti un jautājums nav saistīts ar nozīmīgu personas tiesību aizskārumu un objektīvu steidzamību, lietas izskatīšanu atliek.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU