DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Saeima atbalsta papildu ierobežojumus ar mērķi apturēt Covid-19 straujo izplatību

FOTO: Paula Čurkste, LETA

Saeima ceturtdien, 14.oktobrī, ārkārtas sēdē apstiprināja valdības rīkojumu, kas paredz visā valsts teritorijā izsludināt ārkārtējo situāciju līdz 2022.gada 11.janvārim, ieviešot papildu ierobežojumus dažādās jomās ar mērķi apturēt Covid-19 straujo izplatību.

Ārkārtējā situācija izsludināta ar mērķi apturēt straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi, kā arī mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību.

Tāpat ārkārtējās situācijas laikā noteikts, ka darba devējiem jānodrošina darbiniekiem attālinātā darba iespējas, ja darba specifika to pieļauj. Darbs jāorganizē tā, lai klātienē darba pienākumus veiktu tikai tie darbinieki, kuri nodrošina darbu nepārtrauktību un nevar to veikt attālināti savā dzīvesvietā.

Rīkojums arī paredz, ka valsts un pašvaldību institūciju darbinieki un amatpersonas no 2021.gada 15.novembra savus darba pienākumus varēs veikt tikai tad, ja viņiem būs vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts.

Arī privātajā sektorā darba devējs, izvērtējot katra darbinieka pienākumus un darba apstākļus, var pieprasīt, lai darbiniekam būtu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts, nosaka rīkojums.

Ārkārtējās situācijas laikā pakalpojumus var saņemt un sniegt tikai epidemioloģiski drošā vidē, veicot vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu verifikāciju. Tādi paši noteikumi attiecināti arī uz pasākumiem un sporta norisēm. Noteikti arī izņēmumi, kad pakalpojumi saņemami arī bez sadarbspējīga sertifikāta uzrādīšanas. Iekštelpās aizliegts sniegt saimnieciskos pakalpojumus, kas saistīti ar izklaidi un atrakcijām (tostarp akvaparkos, izklaides un atrakciju centros, batutu parkos).

Arī tirdzniecības pakalpojumi jāsniedz epidemioloģiski drošā vidē. Par izņēmumu noteiktas tādas tirdzniecības vietas, kā pārtikas veikali, aptiekas (tai skaitā veterinārās aptiekas), optikas veikali, dzīvnieku barības veikali, preses tirdzniecības vietas, higiēnas preču veikali, telekomunikācijas preču un pakalpojumu vietas, kā arī degvielas uzpildes stacijas.

Paplašināti arī nosacījumi par sejas masku lietošanu publiskās iekštelpās.

Ārkārtējās situācijas laikā noteiktie ierobežojumi skar arī izglītības un interešu izglītības norises, kā arī citas jomas.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU