DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

VNĪ saņem vēsturiski augstāko akcionāra vērtējumu par savu darbību

Par VAS “Valsts nekustamie īpašumi” darbību 2020. gadā saņemts akcionāra vērtējums "ļoti labi" – tas ir vēsturiski augstākais VNĪ darbības novērtējums. Vērtējot VNĪ paveikto bez ārējo apstākļu ietekmes, pandēmijas laikā 2020. gadā plānotie finanšu mērķi ir sasniegti un pārsniegti, kā arī saglabāta finanšu stabilitāte.

“Tas ir vēsturiski augstākais VNĪ darbības novērtējums, kuru kapitālsabiedrība var saņemt tikai tad, ja tā sasniegusi vai pārsniegusi visus pārskata gadā plānotos mērķus, ņemot vērā novirzes, kas radušās no uzņēmuma darbības neatkarīgu iemeslu dēļ. Tas ir apliecinājums labai korporatīvai pārvaldībai un tam, ka esam objektīvi un pamatoti novērtējuši apstākļus, kas ietekmējuši darbību aizvadītajā gadā un esam izvēlējušies pareizo virzienu ceļā uz mūsu vidēja termiņa stratēģijā noteiktajiem mērķiem arī sarežģītos apstākļos, proti, pandēmijas laikā. Turpināsim ceļu uz korporatīvās pārvaldības uzlabošanu un atbildīga biznesa praksi”, norāda VNĪ valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.

VNĪ 2020. gadā palīdzējis klientiem pārvarēt pandēmijas radītās sekas piešķirot nomas maksas atlaides un atbrīvojot no kavējuma procentu un līgumsodu piemērošanas. Atbalstu saņēma 199 nomnieki, kopējai atbalsta summai pārsniedzot vienu miljonu eiro.

Minētais Covid-19 krīzes pārvarēšanas atbalsta pasākums radīja 4,2 % negatīvu novirzi neto apgrozījuma rādītājam, 25,19 % negatīvu novirzi tīrās peļņas rentabilitātes rādītājam un 27,03 % negatīvu novirzi kapitāla atdeves rādītājā. VNĪ sniegto pamatojumu par negatīvajām novirzēm par pamatotu ir atzinis Pārresoru koordinācijas centrs (PKC), VNĪ 2020. gada finanšu mērķu izpildi novērtējot ar vērtējumu "labi". Neskatoties uz izaicinošajiem ekonomiskajiem apstākļiem, VNĪ ir pārsniegusi plānoto ieņēmumu apmēru no privātās apbūves zemesgabalu (PAZ) un valsts nekustamo īpašumu atsavināšanas un 2020. gadu ir noslēgusi ar 2,99 miljonu eiro peļņu.

Akcionārs un Pārresoru kordinācijas centrs VNĪ ikgadējos darbības rezultātus vērtē atbilstoši 2016. gadā Ministru kabineta apstiprinātajai metodikai. Novērtējumu saņem visas kapitālsabiedrības, kurās valstij ir izšķiroša ietekme. Vērtējumā ņemti vērā mērķi, kas uzstādīti vidēja termiņa darbības stratēģijā, pārskata gadā sasniegtie nefinanšu un finanšu mērķu rādītāji, kā arī no VNĪ neatkarīgi apstākļi, kas ietekmējuši iespējas sasniegt noteiktos mērķus.

Pērn VNĪ vadībā pandēmijas apstākļos pabeigti 17 valstiski nozīmīgi attīstības projekti ar kopējo budžetu 29,5 miljoni eiro. Pandēmijas apstākļos, ievērojot piesardzības un drošības prasības, VNĪ vadībā turpinās darbs pie 54 dažādiem valstiski nozīmīgiem būvniecības objektiem ar kopējo projektu budžetu vairāk nekā 193 miljoni eiro. VNĪ nodrošina profesionālu nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un pārvaldību ap 400 ēku un būvju nekustamajiem īpašumiem ar  1100 ēkām 1,02 milj. kvadrātmetru platībā un vairāk nekā 3600 zemes īpašumu 9,6 miljonu kvadrātmetru platībā. Kapitālsabiedrība ir viens no 23 Latvijas uzņēmumiem, kas šogad Korporatīvās atbildības un ilgtspējas institūta „Ilgtspējas indeksa” vērtējumā saņēmis augstāko platīna godalgu, apliecinot labu pārvaldību un savas darbības ilgtspēju. VNĪ dibināts 1996. gadā, tā 100% akcionārs ir Latvijas Republikas Finanšu ministrija.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU