DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Valsts prezidenta Egila Levita uzruna 13. Baltistu kongresā

Esiet sirsnīgi sveicināti, 13. Baltistu kongresa dalībnieki!

Ikviena sadarbība tuvina mūsu tautas un stiprina Baltijas reģionu.

Baltistu zinātniskās darbības pamats ir latviešu un lietuviešu valodas. Šīs pasaulē vienīgās baltu valodas nosaka arī šodienas Latvijas valsts un Lietuvas valsts identitāti un raksturu.

Baltistika tādējādi aptver latviešu un lietuviešu identitātes kodolu. Raugoties no globalizētās zinātnes skatpunkta, tas ir lokāls virziens. Raugoties no Latvijas un Lietuvas skatpunkta, aina ir gluži pretēja – baltistika ir mūsu nāciju pastāvēšanai izšķiroši būtiska.

Tālab unikālās baltu kultūras un baltu valodu kopšana un turpināšana ir šodienas paaudžu atbildība.

Godājamie kongresa dalībnieki!

Šī zinātniskā tikšanās jums noteikti nesīs prieku par iespēju kaut arī tikai ekrānā redzēt un dzirdēt kolēģus gan no tuvienes, gan tālienes, sniegs jaunas atziņas un rosinājumus. Pandēmijas laiks ir apliecinājis, ka agrāk šķietami pašsaprotamā domu apmaiņa, saskarsme ar citiem cilvēkiem ir absolūta nepieciešamība.

Baltistu kongresu tradīcija aizsākās Viļņā 1965. gadā. Padomju okupācijas laikā baltistiem bija īpaša nozīme latviešu un lietuviešu identitātes saglabāšanā.

Kāda ir baltistu misija mūsdienu Latvijā un Lietuvā? Vai, mainoties laikmetiem, tā būtu zaudējusi savu nozīmi un uztverama tikai kā “tīrā zinātne”? Mana atbilde ir: “Noteikti, nē!”

Vēlot jums katram vislabākos panākumus jūsu zinātniskajā darbā, es aicinu Latvijas un Lietuvas baltistus arī pilsoniski iestāties par latviešu un lietuviešu valodu. Iestāties par baltu valodu lietošanu ikdienā, skolā un zinātnē, par kvalitāti un pēctecīgumu bērnos un jauniešos. Tad baltu mantojums, ko būs pilnveidojis arī jūsu mūža darbs, nākotnē būs dzīvs un vajadzīgs.

Vēlu jums interesantu un veiksmīgu kongresu!

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU