DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. septembrī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Valsts prezidents oficiālā vizītē Slovēnijā aktualizēs augsto tehnoloģiju jautājumus

28.–29. septembrī Valsts prezidents Egils Levits uzturēsies oficiālā vizītē Slovēnijas Republikā, lai atzīmētu abu valstu diplomātisko attiecību trīsdesmitgadi, pārrunātu aktuālos Eiropas Savienības un NATO dienaskārtības jautājumus un tiktos ar zinātniekiem.

Vizītes laikā Valsts prezidents tiksies ar valsts augstākajām amatpersonām – Slovēnijas Republikas prezidentu Borutu Pāhoru (Borut Pahor) un Slovēnijas Republikas Nacionālās Asamblejas priekšsēdētāju Igoru Zorčiču (Igor Zorčič).

Valsts prezidents viesosies Slovēnijas kontingenta 10eFP bāzē, paužot pateicību Slovēnijas karavīriem par dalību NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupā kopš tās izveidošanas 2017. gadā.

E. Levits kopā ar Slovēnijas prezidentu piedalīsies Eiropas Jauniešu konferences diskusijā “Let’s Talk about Europe”. Slovēnija 2021. gada otrajā pusgadā pārņēmusi prezidentūru Eiropas Savienības Padomē.

Valsts prezidents arī apmeklēs lielāko Slovēnijas zinātniskās pētniecības iestādi – Jožefa Stefana institūtu, lai pārrunātu mākslīgā intelekta attīstības iespējas un potenciālos riskus. Apmeklējuma laikā paredzēts parakstīt sadarbības memorandu starp institūtu un Latvijas valodu tehnoloģiju uzņēmumu “Tilde”.

Tāpat Valsts prezidents viesosies Slovēnijas Sabiedrības veselības nacionālajā institūtā, kur tiksies ar zinātniekiem un piedalīsies akadēmiskās sadarbības līguma parakstīšanā starp Slovēnijas Sabiedrības veselības nacionālo institūtu, Slovēnijas Gastroenteroloģijas un hepatoloģijas asociāciju un Latvijas Universitāti.

E. Levits arī apmeklēs Hermana Potočnika Nordunga vārdā nosaukto Kosmosa tehnoloģiju centru, kur ar ekspertiem diskutēs par augsto tehnoloģiju jautājumiem.

Valsts prezidentu oficiālajā vizītē pavadīs dzīvesbiedre Andra Levite. A. Levites kundze apmeklēs Postojnas Ginekoloģijas un dzemdniecības klīniku un Navjes memoriālajā parkā tiksies ar starptautiskās iniciatīvas “United Growing Books of the World” autoru Janežu Gabrijelčicu (Janez Gabrijelčič), pārrunājot Latvijas iespējamo dalību iniciatīvā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU