DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. septembrī, 2021
Lasīšanai: 1 minūte
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tiesu sistēma

Satversmes tiesu pieredzes apmaiņas vizītē apmeklē Eiropas Savienības dalībvalstu tiesneši un prokurori

Šodien, 22. septembrī, Eiropas Tiesnešu apmācības tīkla apmaiņas programmas ietvaros Satversmes tiesā viesojas tiesneši un prokurori no Francijas, Grieķijas, Itālijas, Rumānijas, Slovēnijas, Spānijas un Vācijas. Vizītes mērķis ir stiprināt savstarpējo sadarbību vienotā Eiropas tiesību telpā.

Vizītes laikā apmaiņas programmas dalībnieki tikās ar Satversmes tiesas priekšsēdētāju Sanitu Osipovu un Satversmes tiesas priekšsēdētājas vietnieku Aldi Laviņu.

Satversmes tiesas Juridiskā departamenta vadītājs Kristaps Tamužs apmaiņas programmas dalībniekiem sniedza informāciju par Satversmes tiesas kompetenci, tiesvedības procesu un Satversmes tiesas nolēmumu jaunākajām atziņām, kā arī tiesas darba organizāciju Covid-19 pandēmijas apstākļos.

Satversmes tiesa aktīvi sadarbojas ar Latvijas Tiesnešu mācību centru pieredzes apmaiņas vizīšu organizēšanā Eiropas Tiesnešu apmācības tīkla ietvaros.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU