Pašpārvaldes un citu skolēnu aktīva iesaiste ir ļoti svarīga un noderīga arī pandēmijas laikā — tas ir veids, kā efektīvāk izzināt skolēnu vajadzības un izaicinājumus attālināto mācību laikā, piemēram, saistībā ar tehnoloģijām, mobingu, mentālo veselību. Sadarbība ar pašpārvaldi var palīdzēt arī plānot, kā veidot skolu par drošu vidi, kā informēt skolēnus par dažādiem noteikumiem (un iesaistīt to veidošanā), kā informēt vadību un sniegt atgriezenisko saiti.
Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece uzsver, ka: “Pašpārvalde ir vieta, kur jauniešiem mācīties citādi – sadarbojoties, iepazīstot pašiem sevi un citus, plānojot laiku, mācoties organizēt pasākumus, ieklausoties un aktīvi izzinot dažādu jauniešu viedokli, mācoties argumentēt. Tā ir iespēja iegūt jaunas zināšanas un prasmes arī jebkuram citam iesaistītajam – kā veidot mūsu sabiedrību iesaistošāku, kā uzklausīt un aktīvi iesaistīt dažādas sabiedrības grupas, kā veidot uz uzticību balstītas attiecības skolā.”
Tiešsaistes seminārā koncentrētā divarpus stundu formātā dalībniekiem būs iespēja:
- iepazīties ar pieejamiem metodiskajiem materiāliem, ko pašpārvaldes var izmantot sava darba plānošanai un komandas darba stiprināšanai,
- uzzināt vairāk par pašpārvaldes darba uzsākšanu, tās mērķi un darbības jomām,
- būs iespēja iepazīt ar citām pašpārvaldēm reģiona skolās un dzirdēt jauniešu iniciatīvu pieredzes stāstus,
- uzzināt par plānotajām mācībām, projektiem un citiem atbalsta pasākumiem pašpārvaldēm.
Papildu informācija par tiešsaistes semināriem pieejama šeit.
Aicinām dalībniekus reģistrēties līdz 24. septembrim, aizpildot pieteikuma anketu tiešsaistē un norādot, kura reģiona tiešsaistes semināram vēlaties pievienoties:
- Vidzeme - 28.09
- Kurzeme - 29.09
- Latgale - 30.09
- Rīga - 05.10
- Zemgale - 06.10
Jau šobrīd Valsts izglītības satura centra mājaslapā pašpārvalžu dalībniekiem, atbalsta personām, administrācijai un ikvienam citam interesentam ir pieejami daudzveidīgi materiāli par pašpārvaldes mērķi un uzdevumiem, par tās attīstību gada laikā, par komandas veidošanu, iesaisti un motivāciju, un daudziem citiem aktuāliem tematiem. Materiāli ir aktīvi izmantojami, pielāgojami, drukājami — tur iekļautas gan metodes, piemēram, saliedēšanai un gada plānošanai, gan animācijas par pašpārvaldes lomu un līdzdalību, kā arī pieredzes stāsti video formā.