DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. septembrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Sieviešu korim “Balta” top jauns laikmetīgās mūzikas solo albums

Viens no Latvijas izcilākajiem amatierkoriem – Latvijas Universitātes sieviešu koris “Balta” – šosezon iecerējis izdot kora ceturto solo albumu, kurā skanēs laikmetīgās mūzikas programma.  

“Neraugoties uz to, ka pandēmijas laikā nav bijusi iespēja sniegt koncertus klausītājiem klātienē, šī gada laikā attālinātā mēģinājumu procesā koris ir apguvis jaunu sieviešu kora laikmetīgās mūzikas programmu. To esam iecerējuši izdot kora ceturtajā solo albumā “Klusums”,” stāsta kora “Balta” mākslinieciskā vadītāja Māra Marnauza.

Albuma programmā iekļauti 21. gadsimtā no 2001. līdz 2020. gadam radītie norvēģu, vācu, angļu, latviešu komponistu darbi sieviešu korim a cappella. Īpaši izceļami trīs darbi, kas veltīti diriģentei Mārai Marnauzai un viņas sieviešu korim “Balta”. Tie ir latviešu komponistes, kura dzīvo un strādā Krakovā (Polijā), Renātes Stivriņas (dz. 1985), divu vācu komponistu, Hamburgas Mūzikas un teātra augstskolas ilggadējā profesora Kristofa Šēnhera (dz. 1952) un Berlīnē dzīvojošā Kristiana Bērena darbi.

Albuma programmā ietverti norvēģu komponistu Ola Gjeilo  (dz. 1978) un  Kima Andrē Arnesena (dz. 1980) darbi, kā arī pieci mūsdienu norvēģu komponista Henrika Odegārda (dz. 1955) darbi, kuros viduslaiku kultūras mantojums – gregoriskais korālis savdabīgi integrējas sieviešu kora laikmetīgā daudzbalsības paletē. Kora mūzika ir netipiska un radoša, kas izpaužas dažādo laikmetu saplūšanā – viduslaiki un mūsdienas. Gregoriskā korāļa vienbalsības askētisms kontrastē un saplūst ar sieviešu kora daudzbalsību, radot meditatīvu, pārdomas par garīgajām vērtībām raisošu noskaņu.

Uzsākot jauno sezonu, Latvijas Universitātes sieviešu koris “Balta” uzņem savā pulkā jaunas dziedātgribētājas. Ja ir vēlme pievienoties kora dziedātāju pulkam, lai vienotos par noklausīšanās laiku un vietu, jāsazinās ar kora māksliniecisko vadītāju Māru Marnauzu, zvanot pa tālruni (+371) 29461145 vai rakstot uz e-pastu mara.marnauza@choir.lv.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU