DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. septembrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Latvijas bāku sērijas jaunajā pastmarkā – Irbes bāka, vienīgā bāka Latvijas teritoriālajos ūdeņos

Latvijas Pasts 2021.gada 17.septembrī izdod jaunu pastmarku un aploksni sērijā Latvijas bākas – uz jaunās pastmarkas redzama Irbes bāka, kas ir vienīgā bāka Latvijas teritoriālajos ūdeņos. Jauno pastmarku sākotnēji varēs iegādāties lielāko pilsētu pasta nodaļās, kā arī Latvijas Pasta e-veikalā https://veikals.pasts.lv/. Interesentus par pirmās dienas zīmogošanas iespējām aicinām rakstīt uz e-pasta adresi: filatelija@pasts.lv.

Pastmarka Irbes bāka izdota 50 000 eksemplāru tirāžā, un tās nominālvērtība ir € 1,27, kas atbilsts vēstuļu korespondences apmaksai svara kategorijā no 21 līdz 100 gramu Latvijas teritorijā. Līdz ar pastmarku izdota arī īpaša aploksne 1000 eksemplāru tirāžā. Jauno filatēlijas izdevumu dizaina autore ir māksliniece Arta Ozola-Jaunarāja.

Māksliniece pastmarkas un aploksnes dizaina izveidē izmantojusi fotogrāfa Jura Kalniņa aerofotogrāfiju, kurā redzama Irbes bāka.

Irbes bāka ir vienīgā Latvijas bāka atklātā jūrā, kas atrodas Baltijas jūras Irbes šaurumā, 20 kilometru attālumā no krasta. Bāka uzcelta 1986.gadā, bet pirms tam par kuģošanas drošību Irbes šaurumā gādāja peldošā bāka – kuģis Irbenskij. Bākas augstums ir 37 metri, un bākas tornim ir 14 stāvi, tās redzamība ir 10 jūras jūdzes. Zibšņu uguns ir balta, kas iedegas ik pēc 10 sekundēm. Irbes bāka ir Latvijas Jūras administrācijas īpašums, bet to apsaimnieko Rīgas brīvostas pārvalde.

Jauno pastmarku un aploksni Irbes bāka iespējams apskatīt te.

Latvijas Pasts sērijas Latvijas bākas izdošanu sāka 2003.gadā, un šajā laikā kopumā  emitētas jau 15 dažādām Latvijas bākām veltītas pastmarkas: Šlīteres bākai (2019), Ragaciema bākai (2018), Rojas bākai (2017), Ovīšu bākai (2016), Salacgrīvas bākai (2015), Ainažu bākai (2014), Užavas bākai (2010), Liepājas bākai (2009), Akmeņraga bākai (2008), Papes bākai (2007), Mērsraga bākai (2006), Daugavgrīvas bākai (2005), Miķeļbākai (2004) un Kolkas bākai (2003) – tās visas iespējams aplūkot šeit.

Covid-19 infekcijas izplatības laikā pastmarku pirmās dienas zīmogošana pasta nodaļās nenotiek, tāpēc pastmarku kolekcionāri un filatēlijas interesenti par pastmarku zīmogošanas iespējām aicināti sazināties ar Latvijas Pasta Pasta vērtszīmju un filatēlijas departamentu, rakstot uz e-pasta adresi: filatelija@pasts.lv

Jauno pastmarku un aploksni sākotnēji varēs iegādāties Rīgas 10.pasta nodaļā Elizabetes ielā 41/43 un pasta centrā Sakta Brīvības bulvārī 32, Rīgā, kā arī Latvijas Pasta e-veikalā https://veikals.pasts.lv/

Nākamais filatēlijas izdevums plānots 24.septembrī.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU